A vítězem fotosoutěže se stává…

Bezmála 240 fotografií a více než 50 autorů se zúčastnilo únorové soutěže v iPhone fotografii, kterou vyhlásil reflex.cz společně s blogem iPhonefoto.cz. A jak tedy soutěž dopadla? Porotu překvapil nejen celkový počet fotografií, jež autoři zaslali, ale velmi slušná úroveň drtivé většiny snímků, volba tématu i pestrost zpracování. Protože každý ze soutěžících měl na začátku stejné startovací podmínky — konkrétná typ aplikace Leme Camera a pravidlo fotografovat právě telefonem iPhone –, byli jsme už na začátku soutěže v redakci zvědaví, jak se se zadáním vy, čtenáři a příznivci mobilní fotografie, vypořádáte. A zároveň, jaká témata i způsob zpracování zvolíte.

Zatímco někteří z autorů se rozhodli spíše pro portrét, jiní se nebáli experimentovat při fotografování lidí na ulici. Stejně tak se ale v záplavě snímků objevují výtvarně laděné motivy nebo žánr rodinné fotografie či architektury. Několik autorů využilo možnosti aplikace a vsadilo na „více“ expozici, část se rozhodla po černobílou fotografii.

Ale zpět k vítěznému snímku. Jenom pro pořádek, obrázků, jež by si zasloužily prvenství, se objevilo hned několik. A jak už to tak bývá, každý z porotců hájil toho „svého“ favorita. Nakonec tedy přišlo na řadu právo veta, které jsem měl od začátku já (snad mi to ostatní soutěžící odpustí).

Vítězem se tedy stává … Kateřina Blahová a její snímek s názvem „Klára z Prahy“. Gratulujeme! Autorka získává od blogu iPhonefoto.cz originální příslušenství pro fotografování iPhonem, set objektivů Olloclip.

P.S. Blog iPhonefoto na zítra chystá první ochutnávku – výběr zhruba 10 – 15 TOP fotografií ze soutěže iPhone fotografů, které se dostaly do užšího kola výběru…:-)