Retromatic app – ve stylu 50-tých let

Retromatic je lákavou novinkou pro ty, kteří by si rádi vytvořili pomocí svých fotografií unikátní retro plakáty nebo koláže ve stylu 50-tých let. Pokud jste se někdy zamilovali právě do tohoto typu zpracování obrazu, máte ideální příležitost, jak si udělat radost. Developer totiž uvolnil  tuhle krásnou novinku dočasně ke stažení ZDARMA. Pozor !!! Promo akce potrvá tradičně jen několik hodin, posléze se bude aplikace prodávat za avizovanou cenu 1,79,- eur. K dispozici máte 17 filtrů ve stylu retro, 11 typů pro tvorbu pozadí a 30 ozdobných motivů s možností “ladění” barev.  Retromatic má skvěle nastavené a přehledné menu. Samotný postup při úpravě grafiky trvá několik minut, ale hrát si můžete i výrazně déle.

Ve chvíli, kdy si zvolíte motiv (obrázek) z galerie iPhonu, si vyberete jeho část, která se má stát základním prvkem pro další zpracování. Dělá se to tak, že se prstem dlouze dotknete displeje a počkáte až vám na horní liště app zahlásí, že můžete vybrat konkrétní část obrazu.

Pokud se vám tah prstem nepovede, jedním krokem ho můžete hbitě vrátit zpět. Stejně tak se dá pro lepší přesnost podkladový obrázek zvětšit. Jakmile jste s výběrem části fotografie spokojeni, zbývá už jen zvolit pozadí, bazevnost, případně retro ikonu – logo, které můžete dále editovat. Například do něj vložit vlastní text. Na výběr je celá řada fontů písma a slušná je i zásoba barev v pastelových odstínech.

Výsledný plakát, logo, případně koláž můžete pochopitelně po dokončení uložit do galerie telefonu a sdílet na tradičně populární sociální sítě Facebook, Twitter, Flickr a Instagram. A nebo poslat svým přátelům emailem. Jedinou “pihou na kráse” téhle aplikace je menší rozlišení výsledného vizuálu.

V tomto případě musíte počítat “pouze” s velikostí 1280×1248, což může někoho zklamat. Mě osobně to ale v případě Retromaticu vůbec nevadí. Navíc bych se vsadil, že je jen otázkou času, kdy se vývojáři z Peta Vision rozhodnou provést update a vsadit na rozlišení vyšší. Pokud vás Retromatic zaujal, neváhejte a skočte po něm rychle !!! Dokud je ZDARMA. Ke stažení viz odkaz na App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/retromatic/id571636510?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]