Král je mrtev, ať žije král. Samsung Galaxy S9+ vede žebříček DxO

Samsung Galaxy S9+

Nutné je ale dodat, že těsně. Od podzimu se na první příčce žebříčku DxO hřál Google Pixel 2, kterému na záda dýchal iPhone X a Huawei Mate 10 Pro. Samsung Galaxy S9+ se teď vyšvihl před ně, ale měl to opravdu jen o pověstný fous.

Jaké je tedy skóre? Samsung Galaxy S9+ má 99 bodů. 98 má Google Pixel 2 a 97 shodně Apple iPhone X s Huawei Mate 10 Pro. A co z toho plyne? Že i když máte skvělé výsledky co se pořizovaní fotografií týče, nesmíte podcenit video.

Samsung Galaxy S9+

Na tom totiž pohořel už iPhone X a nevalně si vedl i právě Samsung Galaxy S9+. Ve fotografii jednoznačně vede, protože tam nasbíral 104 bodů. Nejblíže je mu zde iPhone X se 101 body, což je pořád znatelný rozdíl. Ve videu ale dosáhl jen na známku 91 bodů, takže tam má stále Google Pixel 2 převahu. Ten totiž při svém testu obdržel skvělou známku 96 bodů (iPhone X má 89).

 

Samsungu to může stačit

Vést žebříček o jediný bod tak nemusí být žádná sláva. Jedno se ví – menší sourozenec, protože není osazen teleobjektivem, svou větší variantu nepředstihne. Jsou tu ale jiní. Otázka však zní, kdy přijdou? MWC ukázal mnohé, ale jestli nepřekvapí nějaký model Sony, pravděpodobně se Samsung Galaxy S9+ bude na výsluní hřát až do podzimu.

Samsung Galaxy S9+
Snímek z Apple iPhonu X

To pak přijdou nové telefony iPhone a vzápětí pravděpodobně i Google Pixel 3. Jestli se do té doby nestane nic dramatického, musíme říci, že to Samsungu povedlo. Díky dvojité cloně tak vytáhl známku za fotografické dovednosti k výšinám, naopak zpomalené 720p video při 960 fps po dobu 0,2 sekundy asi příliš redaktory tohoto renomovaného testu netáhlo.

Samsung Galaxy S9+
Snímek z Google Pixelu 2

Chcete-li si přečíst celý obsáhlý test, ve kterém je obsaženo množství ukázkových i porovnávajících fotografií mezi všemi třemi soky, můžete tak učinit na webu DxO.