Flickr app – velká a povedená změna

Vývojáři legendární služby pro sdílení fotografií – Flickr před několika dny vypustili do světa výrazně upravenou a vylepšenou verzi aplikace pro iPhone. A musím napsat, že se jim velice povedla. Skoro to vypadá, jako by delší čas stagnující síť ignorovala vše, co se kolem ní na trhu děje. Nyní až nečekaně zacílila na uživatele z řad majitelů iOS zařízení. Flickr app je nyní modernější, přehlednější, a přitom nabízí uživatelům více lákavých funkcí. Skoro to vypadá, že nastal čas pokusit se „ulovit“ některé z naštvaných iPhone fotografů, kteří si až doposud nemohli vynachválit populární Instagram. Tomu se ale pod taktovkou Facebooku, který síť letos odkoupil, v poslední době daří dělat jeden kopanec za druhým.
Nejprve se naštavala část Instagramers kvůli spamům, které začaly pronikat do systému Instagramu. Před několika dny se zase rozhořel spor o to, jak přesně to vlastně Facebook myslí s novým návrhem a zněním u pravidel pro používání fotografií (a nakládání s jejich autorskými právy), které jednotliví uživatelé přes své profily na Instagram nahrávají. Popravdě řečeno, sám v tom mám už tak dokonalý guláš, že už ani nevím, které z prohlášení a stanovisek mám brát vážně. No, vše nicméně rozhodnou tradičně dobře placení právníci a termín na začátku ledna, kdy chce Instagram nové podmínky v používání služby zavést. Až se v tom detailně vyznám a orientuji, pokusím se o tom napsat. A dost možná, že oznámím, že můj profil na Instagramu byl právě zrušen:-) Zatím je kolem toho spousta povyku, zmatených článků, nejasných sdělení a především úžasný chaos. Ten nicméně celkem dobře nahrává alternativním službám, jakými jsou třeba Starmatic, EyEem, Tadda a nebo právě Flickr.

Ten pro mě osobně právě prožívá jakousi iOS reinkarnaci:-) Mimochodem, aktuálně do konce roku nabízí za zvýhodněnou cenu službu Flickr PRO, která normálně stojí cca 25,- dolarů na rok. Více se dozvíte přímo na webu téhle populární sítě ZDE. Abych nezapomněl, Flickr se pyšní, že už má více jak 50 milionů užvatelů. Není to sice tolik, co má mamutí Instagram, ale tak nějak se nemůžu zbavit pocitu, že v posledních dnech to začíná „u Flickrů“ pěkně rezonovat:-) Pokud jste ještě tuhle službu nevyzkoušeli, app pro iPhone ke stažení ZDARMA najdete velmi rychle. Viz Odkaz na App Store.[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/flickr/id328407587?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]