Snappr app – velký mistr rybího oka

Jednou z kategorií fotoaplikací, která by si pomalu zasloužila větší pozornost, jsou app s efektem Fish Eye nebo, chcete-li, rybí oko. Často ho vídám i na snímcích z normálních fotoaparátů. Fotografové ho používají rádi (někdy až moc), protože zkreslení tohoto typu  na první dojem působí skoro vždy lákavě. A tak není divu, že se o podobnou deformaci obrazu pokoušejí i různí vývojáři aplikací. Jedním z posledních pokusů je fotoaplikace SNAPPR (to “P” navíc vážně není překlep!).  Objevila se v App Store předevčírem a protože její tvůrci mají touhu uspět a zaujmou, nasadili na prvních 14-dní 50% slevu. Neodolal jsem a nelituji. Pěkně a příjemně postavené menu a ovládání sází na jedno jediné: Nabídnout iPhone fotografům, kteří mají rádi efekt rybího oka, hned pět různých typů objektivů (u žádné jiné app s efektem Fish Eye jsem to ještě neviděl).

Po rozbalení app si stačí vybrat, označit a můžete hbitě začít fotit. Potěšila mě rychlá odezva (u iPhone 4S to bude ještě lepší) a také rychlé zpracování, respektive nahrávání snímků do galerie. Pokud je chcete dostat i do klasické Camera Roll galerie iPhonu, musíte editovat. Vybrat, označit a pak přeposlat. Obrázky můžete přímo ze SNAPPRu posílat také emailem nebo na sítě Facebook, Twitter a stále populárnější blogovací TUMBLr. Takže, pokud jste právě dostali chuť tvořit záběry, které jsou často hodně, hodně kulaté, stačí ji za 0,89,- eur stáhnout. Připomínám, že za 14-dní, pak počítejte zhruba s dvojnásobnou útratou. Myslím, že to je dobrá volba:-) Abych nezapomněl, tuhle app mají na svědomí programátoři ze studia REVOLVER. Nevím proč, ale tak nějak mám pocit, že o nich v budoucnu ještě hodně uslyšíme:-)

P.S. Dodatek !!!  Snappr má nižší výstupní rozlišení fotografií (800×800 pixelů),  což je trochu málo pro tisk papírových snímků. Osobně mi tento nedostatek až tak nevadí. Navíc nelze vyloučit, že v budoucnu se dočkáme update na plné rozlišení.

Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/snappr/id485211660?mt=8&affId=2026439″]