Printic, Print Studio, Polagram i česká Capturio. Ale která z nich je nejlepší?

Na českém trhu začala 12. května fungovat služba a aplikace Capturio, která vám umožní posílat vaše fotografie přímo z iPhonu do fotolabu, kde vám je odborníci vytisknout a posléze v obálce pošlou domů nebo na uvedenou adresu kamkoliv po světě. Tedy třeba vašim přátelům a příbuzným. Že vám to něco připomíná ? Ano, máte dobrou paměť ! Není to tak dávno, co jste si doslova zamilovali článek o podobné službě a aplikaci Printic, která umí rovněž přijmout snímky přímo z iPhone aplikace, ovšem do pařížského fotolabu. I tam je vám vyvolají, zabalí do krásné oranžové obálky a pošlou ZDARMA domů.

CAPTURIO app screen 01

Obě služby jsou si podobné, obě mají něco do sebe. Která je ale lepší ? Moment! Jenom dvě ? Nestálo by za to se podívat po další? A porovnat je ? A co takhle rozebrat rovnou třeba čtyři ? Ano, přesně tohle mě napadlo už asi před měsícem. A nyní, s příchodem české služby Capturio, je k tomu ideální příležitost.

Printic app foto 1

Proto jsem během dnešního dopoledne aktivoval nejen známý Printic, ale také konkurenční francouzský Polagram, americkou službu Social Print Studio, a pro dokonalý souboj a srovnávání v “plné polní” právě také Capturio. Zajímá vás například, která z výše uvedených tiskových služeb je nejrychlejší ? Která z uvedených app má podle mě nejlepší design a je uživatelsky nejvíce přehledná a pohodlná ?

SOCIAL PRINT STUDIO screenshot app

Která má nejlepší cenu ? Případně, zda se dá srovnat kvalita tisku a použitého materiálu u doručených fotografií ? A pokud ano, kdo v mém nezávislém a zároveň subjektivním hodnocení dopadne nejlépe ? A kdo naopak získá pomyslnou poslední příčku ? Potom čtěte i v následujících dnech iPhonefoto.cz a těšte se na obsáhlý text i s celou řadou ukázek, popisů, doporučení a screenshotů.

POLAGRAM app screenshot 01

Nyní už jen čekám na příjem zásilek do schránky, abych mohl porovnat veškeré slibované parametry. Pokud jste zvědaví, která z app a služeb je podle mě NEJ, buďte trpěliví, verdikt se dozvíte zanedlouho. P.S. Podobných služeb a aplikací by se našlo v App Store více. Tyhle nicméně považuji za nejvíce povedené a s jistou, alespoň krátkou historií. Tedy kromě české novinky Capturio, která je na trhu od 12. května. Tak uvidíme, jak v silné konkurenci obstojí.