Stále více hudebních videoklipů se točí iPhonem. Nyní i Stupid Love od Lady Gaga

Popová diva Lady Gaga vydala nový song Stupid Love, ke kterému hned uveřejnila i videoklip. Ten byl celý natáčen iPhonem 11 Pro.

Pokud byste tuto informaci neměli, jistě by vás během sledování klipu do očí nic necvrnklo. Ono je upřímně řečeno, i když to víte, na žádný nedostatek nenarazíte. Klip je poměrně náročný, patřičně rozjuchaný a jistě s ním bylo mnoho práce. Minimálně kvůli efektnímu pozadí byl také pravděpodobně natáčen před zeleným plátnem.

Ještě před uveřejněním samotného videa přidala Lady Gaga na sociální síť Twitter příspěvek s ukázkou z klipu, který obsahuje hashtag #ShotOniPhone (a také #LG6, který ale neznačí žádný telefon značky LG, nýbrž šesté studiové album zpěvačky). Apple na to reagoval vydáním minutového videa, které právě do série Shot on iPhone spadá.

Toto video však neukazuje žádné zákulisí natáčení a soustředí se jen na ukázky z klipu. Na závěr se také dozvíme, že video bylo natáčeno v aplikaci FiLMiC Pro, že byl použitý další hardware a že bylo video profesionálně upraveno. Dá se tedy říci, že iPhone byl dokonale stabilizován, možná byl osazen i nějakými přídavnými objektivy a stál za ním patřičný profík. Co to znamená? Že by takový videoklip natočil i jakýkoli jiný telefon. Ostatně víme, že hudební videoklip šel natočit už na iPhonu 5.

 

Lady Gaga ale průkopnicí v natáčení hudebních klipů telefonem není. Selena Gomez na podzim loňského roku vydala píseň Lose to Love Me, které bylo doprovozeno vizuálem pocházejícím také z iPhonu. K tomuto videu pak Apple vydal i doprovodný snímek Behind the Scenes, který alespoň trochu nahlíží do zákulisí natáčení.