Stále více hudebních videoklipů se točí iPhonem. Nyní i Stupid Love od Lady Gaga

Popová diva Lady Gaga vydala nový song Stupid Love, ke kterému hned uveřejnila i videoklip. Ten byl celý natáčen iPhonem 11 Pro.

Pokud byste tuto informaci neměli, jistě by vás během sledování klipu do očí nic necvrnklo. Ono je upřímně řečeno, i když to víte, na žádný nedostatek nenarazíte. Klip je poměrně náročný, patřičně rozjuchaný a jistě s ním bylo mnoho práce. Minimálně kvůli efektnímu pozadí byl také pravděpodobně natáčen před zeleným plátnem.

Ještě před uveřejněním samotného videa přidala Lady Gaga na sociální síť Twitter příspěvek s ukázkou z klipu, který obsahuje hashtag #ShotOniPhone (a také #LG6, který ale neznačí žádný telefon značky LG, nýbrž šesté studiové album zpěvačky). Apple na to reagoval vydáním minutového videa, které právě do série Shot on iPhone spadá.

https://youtu.be/oXaB6gULBf8

Toto video však neukazuje žádné zákulisí natáčení a soustředí se jen na ukázky z klipu. Na závěr se také dozvíme, že video bylo natáčeno v aplikaci FiLMiC Pro, že byl použitý další hardware a že bylo video profesionálně upraveno. Dá se tedy říci, že iPhone byl dokonale stabilizován, možná byl osazen i nějakými přídavnými objektivy a stál za ním patřičný profík. Co to znamená? Že by takový videoklip natočil i jakýkoli jiný telefon. Ostatně víme, že hudební videoklip šel natočit už na iPhonu 5.

 

Lady Gaga ale průkopnicí v natáčení hudebních klipů telefonem není. Selena Gomez na podzim loňského roku vydala píseň Lose to Love Me, které bylo doprovozeno vizuálem pocházejícím také z iPhonu. K tomuto videu pak Apple vydal i doprovodný snímek Behind the Scenes, který alespoň trochu nahlíží do zákulisí natáčení.