Apple Watch jako dálková spoušť fotoaparátu iPhonu

Appe Watch slouží jako spoušť

Věděli jste, že Apple Watch slouží jako dálková spoušť fotoaparátu? Použití je maximálně jednoduché a navíc funguje i s aplikacemi třetích stran.

Chtít po někom, aby vás vyfotografoval u nějaké pamětihodnosti, může být riskantní. Nejen z toho důvodu, že se ve finále fotografie kompozičně vůbec nepovede (pokud nepoužijete titul, jakým je např. SOVS), protože oslovený turista je fotografická lama, ale i proto, že svěřujete svůj telefon někomu neznámému. Nemusí s ním přímo hned utéci, ale může jej velice snadno poškodit jinak.

Appe Watch slouží jako spoušť

Díky Apple Watch a některé z následujících fotografických aplikací můžete prohlížet náhled snímku ještě před jeho pořízením. K tomu jej zachytíte v tu pravou a ideální chvíli – a to jen na vašem zápěstí. Začněte tím, že svůj iPhone nebo iPad na vzdáleném místě dobře ustavíte. Ideálně samozřejmě na stativu. Pak už jen stačí spustit patřičnou aplikaci a to nejen v iOS zařízení ale i v Apple Watch. Ideálně si pak nastavte kompozici a jděte na místo, kde chcete být zvěčněni.

Toto jsou nejlepší aplikace na koláže. Udělají přání, PF i pobaví

Na svém zápěstí vidíte, jak máte scénu nastavenou a jak v ní sami figurujete vy a popřípadě i další osoby. Následně už jen aktivujte spoušť a snímek se za několik málo sekund zachytí. Obvykle je zde totiž prostor k tomu, abyste stihli spustit ruku a podívat se do kamery. Vyjma nativní aplikace Fotoaparát mají plnou podporu hodinek Apple Watch i níže uvedené tituly.

 

Hydra › Amazing Photography

Titul nabízí inovativní technologii snímání fotografií a umožňuje pořizovat krásné snímky i za nejobtížnějších světelných podmínek, což z něho činí skvělou náhradu za základní Fotoaparát. Zachytí totiž o poznání více světla a to sloučením až 60 snímků, ze kterých vytvoří jeden vysoce kvalitní.

[appstore id=“947824428″ store=“CZ“ style=“infobox“]

ProCamera.

ProCamera je přední profesionální fotografická aplikace pro iOS, určená všem nadšencům, kreativcům ale i profesionálům. V App Storu je již více jak 10 let a nejenže přináší profesionální funkce známé z DSLR, ale také poskytuje všestranný režim nahrávání videa a komplexní sadu pro úpravu fotografií, včetně úprav souborů RAW a hloubky ostrosti.

[appstore id=“694647259″ store=“CZ“ style=“infobox“]

Moment – Pro Camera

Jedná se o „vedlejší“ produkt společnosti, která se primárně zabývá vývojem krytů pro mobilní telefony, na které můžete umístit přídavné objektivy značky. Aplikace pak s nimi plně spolupracuje, ale i když nemáte ani jeden, jistě oceníte její dovednosti. Chlubí se totiž mnoha funkcemi, mezi kterými najdete i Focus Peaking nebo Zebra Stripes.

[appstore id=“927098908″ store=“CZ“ style=“infobox“]

Halide Camera

Nabízí intuitivní ovládání gesty, a pokud používáte iPhone X a novější, nabídne i podporu pro formát RAW. Vyniká pak zejména hraní si s hloubkou ostrosti. Ukazuje ji totiž nejen v reálném čase na hloubkové mapě, ale klidně i v rozšířené realitě.

[appstore id=“885697368″ store=“CZ“ style=“infobox“]