Hipstamatic představil nový Windhoek HipstaPak

Windhoek HipstaPak

Hipstamatic dostal další rozšíření. Tento balík se nechal inspirovat hlavním městem Namibie, proto nese jméno WindhoekHipstaPak.

Windhoek HipstaPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 25 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Kutako a film Etosha 1907. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl, pokud jim tedy ještě funguje a je také k dispozici v aplikaci Hipstamatic X. Ta je navíc v App Store k dispozici zdarma, takže si mohou smysl fotografování Hipstamaticu vyzkoušet i naprostí nováčci. Ne však samozřejmě se všemi objektivy a filmy, ty se jim zpřístupní až po odběru předplatného.


Windhoek je hlavní město Namibie. V roce 2011 zde žilo více než 320 000 obyvatel. Leží v nadmořské výšce asi 1 656 metrů nad mořem na náhorní plošině Khomas Highland poblíž horského masivu Auasberg. Ve městě je sídlo katolického arcibiskupství a anglikánského biskupství i univerzita. Zastoupen je zde potravinářský a strojírenský průmysl, fungují zde také tepelné elektrárny. Windhoek je však i obchodním centrem (obchod s ovčími kůžemi) a sídlem potravinářského zpracovatelského průmyslu (mlékárna, továrna na rybí konzervy, pivovar). Mezinárodní letiště leží od něho vzdáleno asi 40 km.

Hipstamatic představil nový Nakazakicho HipstaPak

Ve městě je mnoho budov z doby německé kolonizace (okolo roku 1900). Územní rozmach však město zaznamenalo až koncem 80. let 20. století. Windhoek je navíc poměrně mladý, protože až v polovině 19. století se původní osady zmocnil náčelník Jan Jonker Afrikaner (1790-1861). Němci území obsadili až roku 1885, kdy se pak roku 1891 stal Windhoek hlavním městem Německé jihozápadní Afriky. Roku 1893 se zde také usadili první běloši. Během 1. světové války město nicméně obsadila jihoafrická vojska. Hospodářský i politický vliv Jihoafrické republiky skončil až se vznikem nezávislé Namibie roku 1990.

Zdroj: Wikipedie


Z kombinace objektiv i filmu na vás dýchne příjemný retro feeling, který se skvěle hodí k dokreslená jakýchkoli prosluněných fotografií. Počítejte s výrazným rámečkem, komiksovými tečkami a desaturací barev. I když je tedy ve výsledku fotografie hodně „zničená“, je prostě líbivá. Navíc se hodí nejen na snímky z dovolené, ale i na každodenní momentky.

[appstore id=“342115564″ store=“CZ“ style=“infobox“] [appstore id=“1450672436″ store=“CZ“ style=“infobox“]