Super Retro app – Horká novinka

A máme tu SUPER žhavou aktualitu v podobě spuštění nové fotoaplikace do App Store jménem SUPER Retro. Konečně !!! Vývojáři lákali bloggery i iphone fotografy prostřednictvím svého minimalistického webu na příchod téhle app už před dvěma měsíci. Skoro už jsem začínal mít podezření, že projekt nedotáhnou do konce. A hle, opak je pravdou. Proč si pro uvedení vybrali zrovna datum 1. listopadu se mi zjistit nepovedlo, ovšem aplikaci už jsem si právě stáhnul a provádím základní průzkum:-) Pokud vše dobře dopadne, zítra ji podrobím důkladnějšímu testu v terénu:-)

super retro foto 2

První dojmy jsou ale příjemné. Skvěle postavené rozhraní, lákavý design. A velmi přívětivě udělaná editace, která pracuje i s natáčením telefonu. Jednoduše řečeno, funkce pro ovládání se vám natočí spolu s iPhonem na výšku i na šířku podle toho v jaké poloze zrovna tvoříte.V nastaveních jsem se orientovat okamžitě, vše je velmi intuitivní. Na svém webu i při anotaci v App Store autoři slibují rychlý náběh a reakce fotoaparátu, což mohu potvrdit. A to s plným vědomím, že můj iPhone je v tuto chvíli aplikacemi velmi přeplněný.

super retro foto 1

Prolistoval jsem a vyzkoušel několik filtrů, kterých je k dispozici slušná porce. A je třeba říci, že jsou originální. Nabízí se možnost je kombinovat a dokonce si výsledný filtr – efekt, uložit jako oblíbený, aby jste ho mohli za čas používat u dalších fotografií. Příjemně mě překvapila skvělá odezva celé aplikace a pečlivost,  jakou vývojáři zvolili i při uspořádání navigace a návodu. Jsem skoro přesvědčen, že snadno by se v  Super Retro vyznal po několika vteřinách i začátečník. Mimochodem, obrázky, které tentokrát v článku prezentuji, jsou přímo od tvůrců aplikace a docela mě pobavilo, že na jednom z promo snímků je Tančící dům v Praze !!! Patrně si některý z vývojářů zajel na výlet nebo pro inspiraci do naší malé české kotliny:-) Pokud vás novinka zaujala a stáhnete si ji, budu rád, když mi napíšete své dojmy a hodnocení. Ke stažení  je za 1,79,- eur. Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/super-retro/id474807810?ls=1&mt=8″]