TIP – Osvěžte své staré fotografie za pomoci mobilních aplikací

Staré fotografie mají své kouzlo, ale i problém. Tím je zejména ten fakt, jak je zanechat i pro budoucí generace. Odpověď je však jednoduchá – digitalizujte je.

Staré fotky z fotoaparát na kinofilm, které dávno zestárly a leží zapomenuté ve foto albech, stále skrývají cenné příběhy. Jenže takové vzpomínky nemáte uložené v počítačích ani mobilech a navíc jsou zpravidla dost vybledlé a jinak poničené. S pomocí těch správných aplikací jim však vdechnete druhý život.

S pomocí titulu Foto Skener od Photomyne fotky zdigitalizujete jednoduchým podržením tlačítka spouště, zatímco aplikace automaticky detekuje okraje a obrázky sama ořízne. Dokonce můžete skenovat i víc fotek najednou, čímž oproti focení každého snímku zvlášť ušetříte množství času.

staré fotografie

Aplikace Colorize zase vdechne život černobílým nebo vybledlým fotkám. Naimportujte do aplikace oskenované snímky, počkejte, až se naplní indikátor, a pak už vidíte pečlivě kolorované obrázky. Stejné fotky uložené v telefonu mohou oproti těm fyzickým ale přece jen vypadat trochu jinak. Kolorované snímky totiž nemusí uchovat přesné odstíny. Je to ale jen malá piha na kráse zachování těch líbezných vzpomínek.

Staré fotografieTakto uchované vzpomínky si pak můžete zálohovat na iCloud, sdílet je v rámci alb, ale klidně je odeslat i jako pohlednice, či si je samozřejmě nechat opětovně vytisknout. Důležité je, že o digitalizované vzpomínky už nepřijdete.