VSCO Cam app – jednoduše nádherná

Přestože jsem si v předchozím příspěvku trochu postesknul, že se v poslední době neobjevilo na trhu mnoho atraktivních fotoaplikací, pár jich přeci jenom stojí za zmínku. Pokud patříte mezi ty iPhone fotografy, kteří občas neváhají utratit nějaký ten cent za app, zkuste třeba VSCO Cam. Podivný název, viďte ?  Vlastně jde o zkratku jména Visual Supply Company, tedy party vývojářů, kteří stojí za celou řadou zajímavých projektů. Mimo jiné jsou podepsáni také pod sérii velmi populárních pluginů pro Adobe Lightroom a Aperture.  Ostatně, podívejte se na odkaz TADY a hned budete v obraze.  A právě ti samí tvůrci mají na svědomí novinku VSCO Cam, která se vyznačuje především minimalismem a jednoduchostí ovládání.

Zjistíte to ihned, jakmile app stáhnete a rozbalíte. Mimochodem, první, co se před startem odehraje, je optimalizace pro váš iPhone. Program si zkrátka “promyslí”, který že typ telefonu máte a přizpůsobí pro něj nastavení:-) V menu se zorientuje i dítě:-) Pracovat se dá se sedmi předdefinovanými filtry a především barevností tónů. Nenajdete zde tradiční a hojně používané funkce jako ořez, změna kontrastu nebo výběr rámečku.  Vše se vyznačuje lehkostí a jemností. A přitom vás tyhle na první pohled nepatrné odchylky v barevnosti a stylu můžou bavit. Alespoň já jsem z nich příjemně překvapený a tuhle app budu rozhodně často používat. Najdou se ale možná i její kritici, kterým přijde nákup VSCO Cam jako chybná volba. Doporučuji se podívat na přiložené video a prozkoumat více informací na stránkách tvůrců TADY.

Mimochodem, autoři z Visual Supply Company v současné době pracují i na atraktivním projektu s cílem nabídnout uživatelům nový, moderní typ používání webových stránek (obdoba vizuálních blogů). Zanedlouho by měli s touhle novinkou finišovat a až ji představí, není pochyb o tom, že dojde k propojení právě s app VSCO Cam pro iPhone. Prozatím můžete své fotografie pochopitelně ukládat v různých velikostech (včetně originálních dat) do galerie Camera Roll nebo posílat emailem, sdílet na Facebook, Twitter nebo Instagram.  Pokud vás novinka zaujala, prodává se za 0,89,- eur.

DODATEK z 12.6. 2013: App byla přejmenována na VSCO Cam a je ke stažení v základní verzi ZDARMA.Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/vsco-cam/id588013838?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]