Camera Magic app – pouhá ochutnávkaTahle novinka je vlastně takovou ochutnávkou a zároveň lákadlem. Její autor Dong Hyung Seo se Camera Magic rozhodl vypustit do App Store ZDARMA patrně s jediným cílem-upozornit na svou práci a další jiné, propracovanější aplikace, ve kterých nabízí výrazně větší porci funkcí a efektů. Například Frame Artist witch Templates – verzi ZDARMA najdete ZDE, PLACENOU TADY – a nebo pokročilejší, a pro některé iPhone fotografy možná zajímavou WoW Cameru app – bezplatnou LITE verzi můžete stáhnout ZDE, PLACENOU verzi PRO naopak TADY.

A co vlastně od ochutnávky v podobě Camera Magic můžete očekávat ? Především další ukázku toho, jak se dají pomocí iOS zpracovat stále populárnější efekty v reálném čase. Respektive, vyzkoušet si, jak to vypadá, když můžete měnit efekty a filtry s použitím “živých” náhledů scén na displeji. Psal jsem o téhle funkci třeba v případě app Lens+ nebo před několika dny v článku o úspěšné app PowerCam.

V Camera Magic je k dispozici grátis několik magických a barevných efektů v rámci bezplatného stažení. Prohlédnout si můžete i další, ale většinu si musíte dokoupit. Pěkné a jednoduše postavené je menu, které nabízí tři základní funkce.  Fotoaparát aplikace funguje bezproblémově. Stejně jako u ostatních, podobně koncipovaných app s náhledem v reálném čase, nepočítejte s tím, že by jste mohli upravovat starší fotografie z galerie Camera Roll. Editovat můžete zkrátka pouze ty aktuální, které právě tvoříte. Ostatně,  zkuste si to a uvidíte. Smazat  se dá vždycky:-)

Magické efekty – Evil Look, Mosaic, Stretch, Mirror Left/Right, Mirror Up/Down, Mirror Four-way, Spiral, Wave1, Wave2, Squeeze, ConvexLens, ConcaveLens – celkem 12 efektů.

Barevné efekty – Grayscale, Sepia, RedEye, Cartoon, Sketch, Charcoal, Lomo, Pencil Sketch, Pastel Sketch, X-Ray, Inversion, Brightness, GreenEye, Contrast, Old, Color channel switch(R-G, R-B, G-B)  – celkem 18 efektů.

Pokud si chcete novinku Camera Magic otestovat, najdete ji ke stažení ZDARMA. Viz Odkaz do App Store.

icon
AB Classic (1177 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Action, Arcade, Entertainment Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz