Camera Magic app – pouhá ochutnávka

Tahle novinka je vlastně takovou ochutnávkou a zároveň lákadlem. Její autor Dong Hyung Seo se Camera Magic rozhodl vypustit do App Store ZDARMA patrně s jediným cílem-upozornit na svou práci a další jiné, propracovanější aplikace, ve kterých nabízí výrazně větší porci funkcí a efektů. Například Frame Artist witch Templates – verzi ZDARMA najdete ZDE, PLACENOU TADY – a nebo pokročilejší, a pro některé iPhone fotografy možná zajímavou WoW Cameru app – bezplatnou LITE verzi můžete stáhnout ZDE, PLACENOU verzi PRO naopak TADY.

A co vlastně od ochutnávky v podobě Camera Magic můžete očekávat ? Především další ukázku toho, jak se dají pomocí iOS zpracovat stále populárnější efekty v reálném čase. Respektive, vyzkoušet si, jak to vypadá, když můžete měnit efekty a filtry s použitím “živých” náhledů scén na displeji. Psal jsem o téhle funkci třeba v případě app Lens+ nebo před několika dny v článku o úspěšné app PowerCam.

V Camera Magic je k dispozici grátis několik magických a barevných efektů v rámci bezplatného stažení. Prohlédnout si můžete i další, ale většinu si musíte dokoupit. Pěkné a jednoduše postavené je menu, které nabízí tři základní funkce.  Fotoaparát aplikace funguje bezproblémově. Stejně jako u ostatních, podobně koncipovaných app s náhledem v reálném čase, nepočítejte s tím, že by jste mohli upravovat starší fotografie z galerie Camera Roll. Editovat můžete zkrátka pouze ty aktuální, které právě tvoříte. Ostatně,  zkuste si to a uvidíte. Smazat  se dá vždycky:-)

Magické efekty – Evil Look, Mosaic, Stretch, Mirror Left/Right, Mirror Up/Down, Mirror Four-way, Spiral, Wave1, Wave2, Squeeze, ConvexLens, ConcaveLens – celkem 12 efektů.

Barevné efekty – Grayscale, Sepia, RedEye, Cartoon, Sketch, Charcoal, Lomo, Pencil Sketch, Pastel Sketch, X-Ray, Inversion, Brightness, GreenEye, Contrast, Old, Color channel switch(R-G, R-B, G-B)  – celkem 18 efektů.

Pokud si chcete novinku Camera Magic otestovat, najdete ji ke stažení ZDARMA. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/camera-magic/id521973930?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]