PowerCam app – síla “živých” filtrů

Po delší odmlce jsem zpět, takže směle do toho:-) A protože se v posledních dnech překvapivě neobjevila žádná “průlomová” či prémiová app, vybral jsem pro vás tentokrát jednu starší, ale velmi populární-PowerCam. Těm z vás, kteří na ni doposud nenarazili jedna číslovka na úvod-tuhle app si k dnešnímu dni stáhlo už přes 12 milionů !!! uživatelů a to rozhodně stojí za pozornost !!! Jasně, nepochybně v tom významnou roli sehrál fakt, že jde o fotoaplikaci ke stažení ZDARMA, nicméně i tak je to úctyhodný výkon. Konkurence je totiž stále silnější.

PowerCam slouží nejen k pořizování fotek, ale i záznamu videa. Pro oba formáty můžete používat všechny typy filtrů a efektů, které používáte “v přímém přenosu”. Nebo, chcete-li, s “živým” náhledem na displeji. Má to tu výhodu, že prakticky okamžitě vidíte, s jakým zkreslením či deformací snímku nebo videa zrovna pracujete. Podobný styl používají vývojáři stále častěji. Například nedávno jsem na tuto funkci upozorňoval v článku o app s názvem Lens+ . Zajímavá jsou také tlačítka (čtverce) “rychlé volby” FaceTimer, Color Splash, Tilt-Shift a Magic Shot.

Malé varování: Ne každému tento typ záznamu v reálném čase vyhovuje. Nevýhodou je u něho třeba to, že se nedají editovat starší snímky z galerie iPhonu Camera Roll. Zkrátka můžete pracovat pouze s těmi, které aktuálně vytváříte.

K dispozici máte cca 50 přednastavených filtrů a efektů, přičemž kromě úprav v jednom obrázku můžete kombinovat a pracovat i s více fotografiemi najednou a vytvořit z nich jednu finální. Zatímco některé styly jsou vyloženě o změně barvy, tónů či struktuře snímku, jiné jsou dokonale deformační. Chcete, aby vám na obrázku zničehonic padaly barevné bubliny ? Nebo trochu zasněžilo ? Proč ne, nic není problém. I tohle PowerCam dokáže. Otázkou je, nakolik jsou pro vás zrovna tyhle úpravy zajímavé a jestli je vůbec někdy budete chtít používat. Skoro bych se vsadil, že tradiční iPhone fotografové to jednou, dvakrát otestují, ale pak se vrátí ke “klasičtějším” postupům. Tuny statických i dynamických efektů zkrátka nemusejí každého bavit. Stejně tak automatická (kouzelná hůlka) není zárukou atraktivity. Na druhou stranu ale připomeňme, že tahle app si vážně získala už přes 12 milionů příznivců, takže třeba se jen pletu:-)

O funkcích pro sdílení na všechny tradiční sítě jako Facebook, Twitter, Youtube, Flickr, Tumblr a mnohé další, nemá význam se rozepisovat. Zkrátka, tvůrci mysleli na co nejširší skupinu uživatelů s láskou se sdílení:-) Mimochodem, třeba u takového Flickru můžete videa i snímky posílat nejen jednotlivě, ale i dávkou, tedy v sériích. Z dalších “vychytávek bych se zmínil o povedeném zoomu, celkem pěkně funguje i FaceTimer (pro autoportéry) a funkce sledování tváře. 

No, je toho zkrátka hodně, co se autorům z Wondershare Software podařilo do PowerCamu dostat. A vše nasvědčuje tomu, že se vydali správným směrem. Ostatně, vyzkoušejte a podělte se se svými postřehy s námi ostatními ! Pokud už tuhle app znáte a používáte, sem s vašimi zkušenostmi. Připomínám, PowerCam je ke stažení bezplatně. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/powercam/id453180850?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]