Výstava Tábor mobilem je v plném proudu, přijďte se podívat

Ve středu 6. července se v jihočeském Táboře konala vernisáž výstavy Tábor mobilem, jež byla celá nafocena na zařízení Apple iPhone 5 a iPhone 6 Plus. Výstava ale trvá až do 31. července 2016.

Fotografie byly mobilním telefonem nejen pořízeny, ale i přímo v něm editovány. Počítač viděly až při odesílání do tisku v profesionálním studiu Fotofast.cz , kde byly tisknuty na desky Gata o tloušťce 5 mm. Na jaké formáty se ale fotografie tiskly? Jak dlouho trvalo takovou výstavu připravit? A kolik je na ní vlastně fotografií? Nejen odpovědi na tyto otázky najdete ve 122. Appliště VideoCastu. To, jestli ale mobilní fotografie na velkém formátu obstála, musíte už posoudit sami. Ideálně osobně na výstavě.

Tato výstava má totiž za cíl ukázat, že i když optika mobilních telefonů nedosahuje kvalit zrcadlovek, s dostatkem invence lze i z této fotografie vykouzlit zajímavé a poutavé snímky právě za pomoci mobilních aplikací. Výstava, jejíž autorem je šéfredaktor webu iPhonefoto.cz Adam Kos, startuje ve středu 6. července a trvá až do posledního dne v měsíci. Výstava je uskutečněna ve Vodárenské věži galerii města Tábor, od kterého dostala tato výstava podporu. Vstup je zdarma, otevřeno je od středy do neděle od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hodin.

výstava

Byli jste na výstavě Tábor mobilem? Napište nám k ní zpětnou vazbu do komentářů pod článek, budeme za váš názor rádi.