Fotoaplikace VH CameraBW: Černobílá fotografie s kvalitou a minimalismem

Především na minimalismus v ovládání a kvalitu zpracování obrazu vsadil vývojář Hubert Gostomski během přípravy své fotoaplikace VH CameraBW, kterou ocení především tvůrci černobílých iPhone fotografií. Kdo z vás čeká složité a bohatě zdobené menu, tomu tuhle novinku určitě nedoporučuji. Pokud si ale vystačíte s jednoduchým rozhraním a jde vám především o skvělé černobílé filtry, potom jste ve správném okamžiku na správném místě. Gostomski použil „křížový“ typ zobrazování a rolování efektů i rámečků. Zatímco při vertikálním rolování měníte filtry, horizontálně rámečky. Během aplikace efektů a zpracování dat můžete počítat se zachováním maximálního možného rozlišení u dané fotografie. Filtrů najdete v nabídce aplikace celkem 17. Originálních a podle mě vydařených rámečků pouze osm. Jistě, někomu se to může zdát málo. Osobně jsem ale z nabídky nadšený. Čím déle se totiž iPhone fotografii věnuji, tím více fandím právě spíš minimalismu a dávám přednost kvalitě před kvantitou. A to takhle aplikace nepochybně nabízí.

VHCameraBW foto 2

Fotografie můžete pořizovat přímo kamerou v aplikaci VH CameraBW a nebo je tradičně nahrávat z galerie Camera Roll vašeho zařízení. Přestože app je optimalizována především pro nejnovější verze iPhonů, iPadů a také poslední operační systém iOS7, používat ji mohou i majitelé starších zařízení.

Spolu s VH CameraBW Hubert Gostomski před časem uvedl na trh i její „barevné dvojče“, které má podobný název, a sice VH Camera. U ní se autor soustředil především na nabídku originálních stylů (filtrů a rámečků), které můžou potěšit fanoušky barevná fotografie. Zatímco černobílá verze aplikace je ke stažení za základní cenu 0,89 eur, její sesterská app se dá získat v základní verzi ZDARMA. V ní dostanete bezplatně ale pouze 5 základních filtrů a 3 rámečky. Ostatní jsou prémiové a musíte si je dokoupit. A to za přijatelnou cenu opět 0,89 eur. Po jejím uhrazení můžete používat kompletní balíček, celkem 20 efektů a 6 rámečků. Pokud si nejste jisti tím, zda by vám způsob ovládání vyhovoval, doporučuji nejprve vyzkoušet bezplatně „barevnou“ variantu a teprve potom investovat do černobílé.

Odkazy do App Store pro stažení obou fotoaplikací najdete zde:[appstore id=“796938919″ store=“CZ“ style=“infobox“][appstore id=“791540417″ store=“CZ“ style=“infobox“]