Washington – americká historie jako na dlani!

Fripito, Washigton

Aplikace Fripito, která nabízí foto průvodce do mobilů a tabletů, představuje nového průvodce Washingtonem D.C., hlavním městem USA, plným krásných architektonických připomínek americké historie. Autorem je americký profesionální fotograf Daniel Suh. 

Fripito pokračuje ve spolupráci se zahraničními autory a přináší nového průvodce, který pomůže nejen fotografům, ale i cestovatelům objevit Washington, město, které je jedním velkým americkým symbolem, i když si díky francouzskému architektovi zachovává evropskou tvář. Průvodce provede nejznámějšími místy jako Lincolnův památník, Bílý dům, Washingtonův a Jeffersonův památník, jezírko Reflection Pool, budova Kongresu či vodopády Great Falls. Neopomene ani Georgetown a Rosslyn, sousedství Washingtonu D.C.

Autorem téměř 80 fotografií je americký profesionální fotograf Daniel Suh, který se podělí o praktické a užitečné tipy pro fotografy, tak aby měl každý možnost nafotit krásné snímky. V průvodci jsou doplněny také informace o nastavení fotoaparátu, fotografickém vybavení i nejlepším čase, kdy uvedená místa navštívit. Všechny fotografie obsahují GPS polohu a jak veškerý obsah, tak mapy lze stáhnout offline do mobilu nebo tabletu.

Průvodce “Washington D.C.” bude do 15. září 2016, v rámci svého uvedení, ke stažení za limitovanou cenu 3,99 USD v AppStore i Google Play. 

Zájemci si mohou v aplikaci zakoupit také další průvodce např. Tokio, Rio de Janeiro, Namíbii, Nový Zéland, italskou Florencii & Cinque Terre, Kyrgyzstán, Kubu, řeckou Meteoru, Island, Pálavu, Moravské Toskánsko, Azory, Prahu, Čínu, Jihoafrickou republiku, České Švýcarsko, Český ráj, Kanárské ostrovy, Paříž, Londýn, New York, Brooklyn, Madeiru, Filipíny, Arizonu, Sicílii, Dubaj nebo Bolívii. Zdarma pak mají možnost nahlédnout do připravovaných průvodců jako třeba národní parky USA apod, Japonsko, Izrael, Botswana a mnoho dalších.

Od dubna 2016 mají všichni uživatelé možnost aktivovat si přímo v aplikaci prémiové předplatné, a získat tak zvýhodněný přístup ke všem průvodcům, fotografickým i cestovatelským tipům, exkluzivním fotografiím s GPS i offline mapám za jednotnou cenu. Vybrat si mohou ze dvou nabízených variant prémiového předplatného, a to měsíční variantu za 9,99 € nebo tříměsíční za 23,99 €. Samozřejmě nadále zůstává i varianta jednorázové platby za konkrétního průvodce.

Aplikace nabízí dva druhy průvodců podle obsahu. Typ “Inspirace” přináší kromě praktických informací a tipů na zajímavá místa také padesátku fotografií s přesnými technickými informacemi, jak byla fotografie vyfocena a s radami, kdy se na místo vydat, na co nezapomenout nebo čeho se vyvarovat. Typ “Fotoprůvodce” nabízí kromě toho všeho i přesný denní program celého pobytu. Zdarma si lze stáhnout průvodce typu “Připravujeme,” kde uživatel získá základní popis připravovaného průvodce a deset ukázkových fotografií včetně rad a tipů. Cena jednotlivých průvodců se podle obsahu pohybuje od 3,99 $ do 8,99 $.

Daniel Suh je profesionální fotograf specializovaný na krajinářskou fotografii. Je cestovatelem, který obdivuje krásu přírody a odhaluje její božské atributy. Rád vypráví příběhy skrze své fotografie, které jsou protknuté pocity klidu, lásky a síly. Narodil se v Los Angeles a procestoval kus světa, namátkou byl na Filipínách, v Jižní Koreji, Rusku, Kazachstánu, v Mexiku nebo Anglii. Po 5 letech, kdy žil ve Washingtonu DC, se odstěhoval do Oklahomy, kde objevuje krásu země, kterou postihují tornáda, zemětřesení, nepříznivé vlivy počasí a kde prosperuje farmářský život. Vychutnává si život v přírodě a dělí se o svoje zkušenosti se světem díky Instagramu, blogu a Facebooku. Do současnosti publikoval své fotografie třikrát v The Oklahoman.

Zakladatelem projektu Fripito a autorem průvodce Namíbií je Jan Březina, známý český fotograf, cestovatel, videocaster, novinář a certifikovaný lektor Apple a Adobe. Pro aplikaci Fripito připravil také průvodce Islandem či Azorskými ostrovy.

Jan Březina
Od roku 1999 aktivně provádí lektorskou, přednáškovou a osvětovou činnost. Je členem mezinárodních fotografických asociací PMAI a IPC. Je Adobe Certified Expert (ACE), Adobe Community Profesional (ACP), Apple Certified Trainer (ACT) a spoluautorem řady fotografických publikací. Od roku 2006 působí i jako průvodce a organizátor fotografických expedic, s kterými procestoval již šest kontinentů. Patří mezi přední české videocastery (Digit a 4Foto) a je zakladatelem a provozovatelem komunitního serveru Macforum.cz.V profesionální fotografické praxi se věnuje zejména portrétní, glamour a aktové fotografii. Ve volné tvorbě pak zejména krajinářské a cestovatelské fotografii.

Fripito Corp. je americká společnost založená koncem roku 2013 v Las Vegas v Nevadě. Kompletní vývoj aplikace probíhá v České republice.

Kontakty:
www.fripito.com
www.fripito.cz
Email: info@fripito.com
Facebook: @fripito 
Twitter: @fripito_news
Instagram: @fripito
Pinterest: @fripito
Youtube: @fripito

Štítky
,