Jaké jsou parametry fotoaparátů v nových iPhonech 7?

iPhone 7 Plus

Nedávno představený iPhone 7 má obsahovat nejlepší fotoaparát, který kdy byl do iPhonů integrován. A možná nejlepší v mobilních telefonech vůbec. U obou velikostí nového telefonu se fotoaparáty trochu liší, pojďme se podívat, co obsahují.

Rozlišení zůstalo stejné, ale o to tu jde až v poslední řadě. 12 megapixelů je naprosto dostatečných a pokud netisknete na větší formát, než A3, nebudete nikdy více potřebovat. Velký skok přišel nastal ve světelnosti objektivu. Ta se u menšího iPhonu 7 zastavila na hodnotě ƒ/1,8, takže se dá srovnat s nadprůměrně světelnými pevnými skly k velkým zrcadlovkám. U větší varianty, která obsahuje objektivy hned dva, se u širokoúhlého uvádí stejná hodnota a u teleobjektivu na ƒ/2,8.

iPhone 7 Plus

Když už jsme nakousli duální objektiv velkého iPhonu 7 Plus, tak ten se skládá ze dvou objektivů z různou ohniskovou vzdáleností. Kratší „širokáč“ je v ekvivalentu k 35mm filmovému políčku na 28 mm ohniskové vzdálenosti a delší teleobjektiv pak na 56 mm. Vzhledem k tomu, že jsou objektivy vedle sebe a zřejmě budou lehce natočené do středu, lze díky kombinaci obou opticky přibližovat obraz. Jak je z ohniskových vzdáleností zřejmé, dovolí přesně dvakrát přiblížit.

Optická stabilizace se týká nyní obou modelů (předchozí iPhone 6s stabilizaci neměl, jen iPhone 6s Plus). Ta lze použít jak na natáčení videa, tak na fotografování. Dle Applu udržíte díky optické stabilizaci až 3krát delší časy. Stabilizování zajišťuje plovoucí systém 6 čoček.

Další drobnější změny doznal LED blesk, který je umístěný hned vedle objektivu (u iPhonu 7 Plus vedle objektivů). Obsahuje čtyři LED diody, vždy po dvojici s teplým tónem a chladným zabarvením. Měl by se hlavně zvýšit výkon a tím pádem dosah blesku.

Zajímavá funkce je detekce těla. Doteď jsme si zvykli jen na detekci obličeje. I díky tomu bude iPhone 7 schopný rozeznat objekt v popředí (tedy osobu) a softwarově rozmazat pozadí (bokeh). Uvidíme, jak přesně to bude fungovat. Z ukázkových fotografiích to vypadá velmi dobře.

Zdroj: Trustedreviews.com