Olloclip už vyvíjí objektivy pro iPhone 7 a 7 Plus

objektiv

Apple 7. září představil novou generaci jeho telefonu iPhone, která není kompatibilní s předsádkami Olloclip pro předchozí verze 6/6 Plus a 6s/6s Plus. Nyní na ní ale už tvrdě pracuje.

Telefony iPhone 7 se po designové stránce příliš nezměnily. Viditelně se liší hlavně na jednom místě a to právě v okolí čočky objektivu jejich fotoaparátů. Větší verze dostala nepřehlédnutelný duální objektiv, a tak je použití předchozí generace Olloclipu zcela mimo. U menší varianty se změnil přechod zad v oblasti čočky, takže i když by to vypadalo, že by se varianta předsádek pro 6/6 Plus a 6s/6s Plus použít dala, bohužel tomu tak není.

 

Jedna generace, dvě varianty

Vzhledem k tomu, že se i sama konstrukce obou sedmičkových iPhonů tolik liší, budou muset inženýři společnosti Olloclip obě velikostní varianty od sebe odlišit. Nyní jste si mohli koupit sadu pro všechny šestkové modely iPhonu, to teď evidentně nebude možné. Vzhledem i k velikosti prostoru duálního objektivu, budou mít designéři co dělat, aby vymysleli ideální ustavení čoček.

 

 

Sám jsem pak zvědavý, s jakými sadami přijdou. Pro šestkové generace totiž byla nabízena i sada s 2x teleobjektivem, který nyní iPhone 7 Plus sám obsahuje, takže se třeba dočkáme dalšího 2x přiblížení, čímž bychom mohli dosáhnout ještě většího optického zoomu bez ztráty kvality fotografie.

S trochou štěstí by se na menší variantu iPhonu daly použít kryty olloCase a Olloclip Studio za toho předpokladu, že tvar těla objektivu zůstane zachovaný a změní se jen jeho vnitřní drážky. Malá naděje je i pro variantu Plus, protože výřezy v krytu jsou dostatečné. Už by však nejspíše nebylo možné s předsádkou ustavenou v krytu fotit předním fotoaparátem, protože samotné tělo by se nemělo kam pohnout.

Telefony iPhone jsou dle statistik sociální sítě Flickr nejpoužívanější fotoaparáty, proto by byl Olloclip sám proti sobě, kdyby s předsádkami nepřišel. Větší varianta iPhonu se navíc díky svým vlastnostem stává i jedním z nejlepších fotomobilů. Širokoúhlý objektiv a teleobjektiv přece jen nemá každý mobil. O snaze značky nezaspat dobu také svědčí její aktivita v představování nových produktů.

Chcete-li o progresu vývoje předsádek pro generaci telefonu iPhone 7 a 7 Plus vědět vše podstatné a to ihned, stačí se registrovat na stránkách Olloclip.com.