Znáte skvělý iPhone film festival?Že ne ? To je chyba, protože vážně existuje. Dokonce už má za sebou výsledky prvního kola, které pořadatelé zveřejnili začátkem letošního dubna. Druhé potom chystají na podzim a přihlásit se do něho může skutečně každý. Pokud ovšem porotě předloží film natočený iPhonem, iPodem Touch nebo iPadem. A protože se na iPhonefoto.cz nechceme věnovat jen a jen iPhone fotografii, odbočíme občas právě k iPhone filmu. O tom, že iPhone způsobí revoluci v hravosti s chytrými telefony, jsem nikdy nepochyboval. Kdyby mi ale někdo ještě před dvěma lety tvrdil, že tahle krabička z dílny firmy Apple někoho inspiruje k uspořádání iPhone Film Festivalu (IFF), asi bych nevěřícně kroutil hlavou. Uživatelé se zkrátka rádi baví, tvoří a hrají si.

Aktuální vítěze II.kola festivalu najdete  TADY.

Nelze se proto divit ani tomu, že už vznikl celovečerní film natočený právě pouze iPhonem – jmenuje se GOLDILOCKS a pochází z dílny Majek Pictures (plánovány jsou i další projekty). Denně se přitom ve světě natáčejí tisíce krátkých filmů a home videí. Ať už natočených běžnou kamerou v iPhone nebo s použitím mnoha aplikací, které vývojáři pro amatérské i ambiciózní filmaře do App Store posílají. O výrobcích řady doplňků a příslušenství speciálně pro iPhone filmaře ani nemluvě. Některým se budeme časem věnovat na iPhonefoto.cz podrobněji a určitě je vyzkoušíme i v praxi.

Ale zpátky k festivalu. Najedete ho na stránce www.iphoneff.com a věřte, že surfovat po ní je radost. Uspořádání a přehlednost si zaslouží pochvalu. A jaká jsou vlastně pravidla pro účast na IFF ? První a hlavní : Film MUSÍ být natočený výhradně na iPhone, iPod Touch nebo iPad. Další, přesné podmínky najdete ZDE.

Tak co říkáte ? Nezkusíte si natočit krátký nebo dokonce celovečerní film iPhonem ? Stačí jen vzít telefon, pořídit nějaké to příslušenství, sepsat scénář, přizvat k hereckým výkonům kamarády a projekt je na světě. Osobně uvažuji o grotesce… Případně o home videu v duchu 60-tých let… Pro obě tyhle varianty jsou v App Store k dispozici různé video-film aplikace za pár centů nebo euro. A tvořit s nima je vážně potěšení ! Brzy vám na našem webu některé z nich představíme.Mimochodem, když už jsme opět u aplikací, pak vězte, že výše zmiňovaná společnost Majek Pictures, si pro prezentaci svého filmu GOLDILOCKS, ale i dalších projektů, pořídila rovněž svoji aplikaci. Ke stažení je ZDARMA. Odkaz do App Store.

icon
AB Classic (1164 ratings) Rovio Entertainment Oyj Games, Arcade, Entertainment, Action Zdarma Stáhnout aplikaci

Novinář a fotograf, který od roku 1996 působí v českých médiích. V současné době pracuje jako obrazový redaktor týdeníku RESPEKT. Projekt www.iPhonefoto.cz založil v září 2011. O dva roky později ho změnil na magazín. V září 2014 přenechal jeho provoz kolegům z Appliště.cz