8 perfektních fotografických tipů pro iPhone

Určitě to znáte, rádi byste pořídili perfektní fotografie, ale nemáte žádné profesionální vybavení. Máme pro vás 8 tipů, se kterými se vám to jistě podaří.

 

1. Makro s kapkou vody

Jde o velmi jednoduchý trik, se kterým pořídíte právě makro fotografie. Stačí ponořit prst do sklenice vody a kapku z prstu následně „položit“ na objektiv iPhonu. Dejte raději pozor, aby byla kapka pouze na objektivu, jinak může hrozit poškození zařízení.

Jak to vlastně funguje?

Kapka vody přemění optiku na super makro objektiv. Poté můžete fotit vybraný objekt i z jednoho centimetru vzdálenosti. Tento trik je určen pouze pro focení za výborných světelných podmínek a focený objekt by měl být bez pohybu. Poté vám vyjde krásná fotografie s ostrým středem a rozmazanými stranami.

IMG_0090

 

2. Využijte hledí jako teleobjektiv

Vlastníte vy, anebo někdo z vašeho okolí dalekohled či nějaké hledí? Využijte ho jako teleobjektiv. Chce to více zručnosti a tréninku, ale výsledné fotografie stojí za to. Snímek bude mít černé okraje, které si pak můžete oříznout ve svém iPhone nebo počítači, Klidně je tam ale nechte, má to své kouzlo.

hledí2

 

 

3. Panoramatické fotografie pomocí hrníčku

Funkci panorama všichni na svých iPhonech dobře znáte, ale občas není snadné docílit kýženého výsledku. Zvláště pokud máte blízko nějaký velký předmět, jako je třeba zahradní stůl atd. K přesnému snímku vám ale pomůže obyčejný hrníček, třeba od ranní kávy (ale samozřejmě umytý). Spusťte fotoaparát a zapněte funkci Panorama, vypodložte a upevněte iPhone v hrníčku ubrousky. Poté tlačítkem hlasitosti nahoru spustíte snímaní. Teď už stačí otáčet hrníčkem po své ose a za chvilku již máte skvělý panoramatický snímek.

hrnek

 

4. Využití sluchátek jako dálková spoušť fotoaparátu

Nejen, že můžete použít k pořízení snímku spoušť na displeji, ale místo dotyku na obrazovku také můžete tisknout tlačítka hlasitosti. Využít však lze i tlačítka na sluchátkách, které jste dostali v balení se svým iPhonem. Usnadní to práci při focení nízko u země, skupinových fotografiích, nebo třeba selfie focené zadním fotoaparátem.

890x (2)

 

5. Jednoduchý trik s vyvážením světla

Při focení proti světlu využijte na svém iPhone vestavěný blesk. Funkci blesku změňte z „automaticky“ na „zapnuto“. Výsledná fotografie bude mít své nezaměnitelné kouzlo (i když obecně doporučujeme diodu nepoužívat). Objekt v popředí bude působit jako řez papíru. Pokud by byl vestavěný blesk příliš slabý, použijte pro odraz světla třeba bílý ručník či osušku.

blesk

 

6. Vytvořte odvážné fotografie z ptačí perspektivy

Varujeme, že tento trik je pouze pro odvážlivce, hrozí totiž poškození Vašeho iPhone. Nejznámějším fotografem využívajícím tuto metodu je Mike Larson, který „hazarduje“ se svými zařízeními v hodnotě několika desítek tisíc korun. Aktivujte samospoušť na tři vteřiny, nasměrujte iPhone a vyhoďte jej do vzduchu. Výsledná fotografie je neskutečně zajímavá, ale chce to hodně cviku a hlavně dávat si velký pozor na poškození zařízení.

FlyFoto

 

 

7. Využití pouzdra jako barevného filtru

Mnozí jistě používáte aplikace s různými filtry a své fotografie upravujete. Použitím silikonového nebo plastového pouzdra, máte fyzické filtry přímo po ruce. Kombinujte různé barvy podle požadovaného výsledku. Červené způsobí větší dramatičnost a zářivé nebe a zelené zase rozmanitější krajinu.

filtr

 

8. Vytvoření skvělých snímků ve vašem jezírku

Samotný iPhone není vodotěsný, ale můžete ho k této „funkci“ velmi přiblížit a mít tak ve svém albu parádní snímky. Postačí vám k tomu sklenička, do které iPhone ponoříme kamerou dolů. Sklenici potopíte do jedné poloviny a ke stisku spouště využijte sluchátka z balení (viz bod 4). Budete mít opravdu působivé snímky.

jezírko

 

Zdroj: Computerwoche