Aktualizace zásadních fotoaplikací (3. a 4. týden 2015)Po Novém roce všichni užívají klidu a zimních dovolených na vrcholcích hor, a tak se toho příliš neděje. I tak se však najde hrstka aplikací, které nezahálejí a přinášejí svým uživatelům něco lepšího a nového.

ProCam 2

Tato zejména fotící aplikace dostala dle vývojářů zatím největší aktualizaci, která titul povyšuje na verzi 5.0 (co přinesla verze minulá, si můžete přečíst v článku s aktualizacemi týdne 45 a 46 roku 2014). Tímto se z ní stává i plnohodnotný videoeditor. Vývojáři přidali možnost úpravy videa funkcí ořezu, střihu, rotování, zrcadlení i pokročilejší korekcí perspektivy. Nesmí chybět ani 50 filtrů prý vytvořených mistry z oboru, některé je však nutno nejdříve zakoupit. Přibylo také 15 objektivů, mezi kterými jsou ty nejznámější – Fisheye, Tilt Shift, ale i Macro, Split, Ripple, Striped, Hatched, Halftone.

Dostupný je také nový balík deseti dalších filtrů vhodných pro pouliční fotografii, který si však musíte nejdříve zakoupit pomocí In-App nákupu. Následuje ještě mnohé vylepšení práce aplikace se 4K videem, na které se budou vývojáři stále více zaměřovat.

icon
ProCam 7 (464 ratings) Samer Azzam Photo & Video 149 CZK Stáhnout aplikaci

 

Adobe Photoshop Express

Pokud máte své Adobe ID, které se hodilo už u aplikace Aviary, můžete jej použít i k přístupu do placené sekce této aplikace. Ta vám tak nabídne možnost redukce šumu a hlavně možnost využívat Premium Looks či Custom Looks. Přihlášením také získáte přístup do My Looks, což je nová funkce, do které si můžete právě všechny své oblíbené „vzhledy“ ukládat.

 

icon
Photoshop Express Photo Editor (10828 ratings) Adobe Inc. Photo & Video, Graphics & Design Zdarma Stáhnout aplikaci

 

Další aktualizované aplikace

Camu – V této jednoduché a oblíbené aplikaci přibylo 10 nových filtrů do sady Fresh Classics. Řečený set je vhodným zejména pro portréty, dokumentaci životního stylu a přírodní krásy. A zaplatíte si za něho 1,99 €.

camu

Burstio – Titul, na něhož jste si nedávno mohli na iPhonefotu přečíst recenzi, dostal svou první aktualizaci. Ta řeší zejména problémy s iCloud Photo Library a opravuje drobné chyby.