Autosampler app – hračka od MissKiwi

Nebyl by to vývojář MissKiwi, aby si nevymyslel nějakou novou vychytávku, o níž se pak mezi iPhone fotografy hojně diskutuje:-) Tentokrát se tenhle talentovaný tvůrce rozhodl sestavit app, v níž musíte kombinovat video a fotografii dohromady, aby jste se dobrali výsledku – velmi netradičních fotografických sekvencí ve stylu LOMO fotografie. Novinku, kterou právě dnes uvedl do App Store, MissKiwi pojmenoval Autosampler a vsadil při jejím nastavení hlavně na automatické procesy, které ovšem můžete jako autor částečně ovlivnit. Princip app spočívá v možnosti natočit (případně nahrát ze své galerie Camera Roll v iPhonu) až 20 vteřin dlouhou video sekvenci. Jakmile to provedete, software zahájí celkem rychlé zpracování obrazu a jeho proměnu do “rozkouskovaných” fotografií, ať už celků nebo detailů. Tomu pochopitelně odpovídá i obrazová kvalita. Pro použití na web je to nicméně velmi, velmi slušné. Patříte-li mezi ty autory, které baví experimentovat a ke všemu fandíte legendární LOMO sample kamerám, jste na správné adrese. V takovém případě se totiž pro vás tenhle nástroj stane dokonalým favoritem.

Autosampler app foto 3

Výsledný mix můžete editovat opakovaně. Přesněji, měnit jeho vizuální podobu tím, že zkrátka prohodíte typ filmu (špulky), která má ovlivnit výsledný dojem a styl. Volbu máte i při výběru typu sample LOMO fotoaparátu. Je dobré to provést většinou hned na začátku před samotným natáčením nebo nahráváním videa z archívu. Celkem máte k dispozici 7 sample kamer. Například Single Shot, Multiple Exp, Action Shot, Ocoto Shot a další. Filmů je na výběr rovných 11 kusů.

Autosampler app foto 1

Pokud chcete zpracovat obrázky z videa, které jste vytvořili už dříve a nahráváte ho z galerie, je třeba počítat s tím, že proces může trvat déle v závislosti na typ iPhonu a čipu, který používáte. Nejsou to ale žádné dlouhé prostoje.

Autosampler app foto 2

Podtrženo, sečteno. Máte-li rádi cross procesing a víceobrázkové sekvence, přesněji koláže, určitě bych vám tuhle novinku doporučil. Zopakuji jen, že od Autosampleru nemůžete čekat vysokou kvalitu rozlišení u výsledných snímků. Pro internet jsou ale použitelné. Autosampler app je k dispozici za zaváděcí částku 0,89,- eur, což je polovina normálně stanovené ceny. Neváhejte, vyzkoušejte:-) Doplním jen, že app je univerzální pro iPhone, iPod Touch i tablet iPad. Pro stažení viz Odkaz do App Store. [app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/autosampler-rediscover-beauty/id595918045?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]

P.S. MissKiwi je zkušený vývojář a má na svém kontě sadu velmi slušných fotoaplikací. Mezi jeho nejznámější kousky patří například: Squara app, ClassicPAN app, B&W Lab app, FishEyE app nebo ClassicSAMP.