Camera+ přináší podporu formátu RAW, širšího barevného gamutu a iPhonu 7 Plus

Camera+

Populární foto aplikace Camera+ už umí fotit do RAWu, podporuje iPhone 7 Plus a jeho duální objektiv a v neposlední řadě pořizuje fotografie v širším barevném gamutu P3.

Formát RAW je k dispozici pro iPhony 6s, 6s Plus, SE, 7 a 7 Plus s nejnovějším iOS. Můžete je zapnout přes nabídku Kvalita a Formát. Vývojáři říkají, že snímky jsou datově objemnější a také se kvůli tomu mohou pomaleji zpracovávat. Navíc RAW nelze použít vždy. Některé expoziční režimy jej nenabízí.

Třeba režim Makro je o tuto novinku ochuzen. Pokud na něj přepnete, fotografie se pořídí v klasickém formátu. RAW se deaktivuje a po opětovném přepnutí zpátky se zase aktivuje. Naopak výhodou nové funkce je možnost rozsáhlejších úprav. Některé z nich lze dokonce provést rovnou v aplikaci.

RAW Lab upraví fotky v surových datech

Nová laboratoř, RAW Lab, jak ji tvůrci nazývají, se postará o úpravy. Kromě základních editačních prvků, jako je doladění expozice, jasu, kontrastu, nebo zvýraznění stínů a jasů, se setkáme i s pokročilejšími úpravami. Například Křivky jsou pro profesionály jako dělané a obsáhlé nastavení redukce šumu se v případě mobilní fotografie velmi hodí.

Camera+

Vývojáři spojili výhody obou běžných formátů fotografie JPEG a TIFF do svého RAWu. Díky tomu se pořídí pouze jedna fotografie. Díky tomu si tak udržíte stále přehlednou knihovnu fotografií a nebudete se muset dívat, jaký zrovna formát stejné fotky jste vybrali k úpravě.

Camera+ ve své deváté verzi kromě výše uvedených novinek přichází i s větším barevným gamutem. Ten by měl zajistit větší dynamický kontrast fotografií a tím pádem lepší podání rozsahu stínů a jasů. V celé aplikaci je také implementována haptická odezva a pro iOS 10 se vylepšili ikony pro nové widgety. Aplikace je k dispozici ke stažení na App Storu za cenu 2,99 eur. Často ale vývojáři pořádají slevové akce, které mohou aplikaci na pár dní udělat i bezplatnou.

[appstore id=“329670577″]
Tags from the story
, ,