Moderní, pulzující, ale i zelené! Takové je Chicago!

Chicago Fripito

Novinkou v aplikaci Fripito, která nabízí foto průvodce do mobilů a tabletů, je foto průvodce třetím nejlidnatějším městem USA – Chicagem, který přitahuje pozornost svými moderními mrakodrapy a sochami, zelenými zahradami a parky i čilým životem na řece Chicago či na jezeře Michigan. Autorkou průvodce je fotografka a právnička žijící v Bruselu J. D. Cink, která pro Fripito již vytvořila průvodce Manhattanem.

Fripito představuje nového průvodce, který pomůže nejen fotografům, ale i cestovatelům objevit známé architektonické skvosty Chicaga jako Willis Tower, Aqua Tower nebo John Hancock Center se skvělými vyhlídkami na město, úchvatné a inspirující moderní sochy jako oblíbená “fazole” (The Bean) odrážející Chicago, jeho obyvatele i návštěvníky na svém super hladkém povrchu, Millennium Park se všemi jeho lákadly, život na řece Chicago nebo pláže i písečné duny u jezera Michigan.

Autorem více než 50 fotografií je fotografka J. D. Cink, která se podělí o praktické a užitečné tipy pro fotografy, tak aby měl každý možnost nafotit krásné snímky. V průvodci jsou doplněny také informace o nastavení fotoaparátu, fotografickém vybavení i nejlepším čase, kdy uvedená místa navštívit. Všechny fotografie obsahují GPS polohu a jak veškerý obsah, tak mapy lze stáhnout offline do mobilu nebo tabletu.

Průvodce “Pulzující město Chicago” bude do 21. května 2017, v rámci svého uvedení, ke stažení za limitovanou cenu 3,99 USD v AppStore i Google Play. 

Zájemci si mohou v aplikaci zakoupit také další průvodce např. západní Kanadou, Amsterdamem, Tureckem, Ostravu, Oklahomu, Rotterdam, St. Louis, Washington D.C., Tokio, Rio de Janeiro, Kutnou Horu, Namíbii, Nový Zéland, italskou Florencii & Cinque Terre, Kyrgyzstán, Kubu, řeckou Meteoru, Island, Pálavu, Moravské Toskánsko, Azory, Prahu, Čínu, Jihoafrickou republiku, České Švýcarsko, Český ráj, Kanárské ostrovy, Paříž, Londýn, New York, Brooklyn, Madeiru, Filipíny, Arizonu, Sicílii, Dubaj nebo Bolívii. Zdarma pak mají možnost nahlédnout do připravovaných průvodců jako třeba národní parky USA apod, Japonsko, Izrael, Botswana a mnoho dalších.

Od dubna 2016 mají všichni uživatelé možnost aktivovat si přímo v aplikaci prémiové předplatné, a získat tak zvýhodněný přístup ke všem průvodcům, fotografickým i cestovatelským tipům, exkluzivním fotografiím s GPS i offline mapám za jednotnou cenu. Vybrat si mohou ze dvou nabízených variant prémiového předplatného, a to měsíční variantu za 9,99 € nebo tříměsíční za 23,99 €. Samozřejmě nadále zůstává i varianta jednorázové platby za konkrétního průvodce.

Aplikace nabízí dva druhy průvodců podle obsahu. Typ “Inspirace” přináší kromě praktických informací a tipů na zajímavá místa také padesátku fotografií s přesnými technickými informacemi, jak byla fotografie vyfocena a s radami, kdy se na místo vydat, na co nezapomenout nebo čeho se vyvarovat. Typ “Fotoprůvodce” nabízí kromě toho všeho i přesný denní program celého pobytu. Zdarma si lze stáhnout průvodce typu “Připravujeme,” kde uživatel získá základní popis připravovaného průvodce a deset ukázkových fotografií včetně rad a tipů. Cena jednotlivých průvodců se podle obsahu pohybuje od 1,99 $ do 8,99 $.

Autorkou průvodce je J. D. Cink, fotografka a právnička žijící v Belgii, ale s celoživotní vášní pro architekturu velkých měst i umění. V New Yorku vystudovala fotografickou školu a pravidelně se sem vrací, aby pokračovala ve svém dlouhodobém projektu dokumentovat život v jejím oblíbeném městě. Miluje mosty a fasády městských domů, které ukrývají jedinečné vzory a struktury.

Ve svých fotografiích se pokouší nalézat harmonii a krásu v objektech a situacích každodenního života, které na první pohled ničím nevynikají. Hledání harmonie jí pomáhá čelit někdy monotónnímu pracovnímu životu.

Zakladatelem projektu Fripito je Jan Březina, známý český fotograf, cestovatel, videocaster, novinář a certifikovaný lektor Apple a Adobe. Pro aplikaci Fripito připravil průvodce Namibií, Islandem či Azorskými ostrovy.

Jan Březina
Od roku 1999 aktivně provádí lektorskou, přednáškovou a osvětovou činnost. Je členem mezinárodních fotografických asociací PMAI a IPC. Je Adobe Certified Expert (ACE), Adobe Community Profesional (ACP), Apple Certified Trainer (ACT) a spoluautorem řady fotografických publikací. Od roku 2006 působí i jako průvodce a organizátor fotografických expedic, s kterými procestoval již šest kontinentů. Patří mezi přední české videocastery (Digit a 4Foto) a je zakladatelem a provozovatelem komunitního serveru Macforum.cz.V profesionální fotografické praxi se věnuje zejména portrétní, glamour a aktové fotografii. Ve volné tvorbě pak zejména krajinářské a cestovatelské fotografii.

Fripito Corp. je americká společnost založená koncem roku 2013 v Las Vegas v Nevadě. Kompletní vývoj aplikace probíhá v České republice.

Kontakty:
www.fripito.com
www.fripito.cz
Email: info@fripito.com
Facebook: @fripito 
Twitter: @fripito_news
Instagram: @fripito
Pinterest: @fripito
Youtube: @fripito