Čech natočí slavnou Route 66 iPhonem

Splnit si svůj sen a procestovat legendární americkou Route 66 se rozhodl moderátor, zvukař a zakladatel blogu www.cestujeme365.cz Mirek Pakr, který se chystá na cestu za necelý měsíc a každý den z ní bude natáčet pro české čtenáře krátký videocast. Na tom by možná ještě nebylo nic tak zvláštního, pokud by většinu materiálu nechtěl natáčet pouze a jen svým iPhonem 5:-)
“Prvního května se ocitneme v Chicagu. Vydáme se na dvacetidenní cestu směrem do L.A. A pak nahoru do San Francisca. Půjde točit on the road video blog tzv. přímo z cesty? A jen za použití iPhone 5? Tedy za minimum peněz “hodně muziky”? Vyzkoušíme! Samozřejmostí je důkladná příprava,” píše mimo jiné v první upoutávce na cestu Mirek Pakr. A protože mi přijde jeho nápad úžasně bláznivý, rozhodl jsem se vás na něj upozornit a zároveň s Mirkem spolupracovat. Pokud vše dobře dopadne, budou se krátké videocasty z cesty po kultovní silnici objevovat průběžně také v samotné sekci zde na blogu iPhonefoto.cz. Tak doufejte, že se Mirkovi vše povede a držíme palce !!!

Jak mi on sám koncem minulého týdne prozradil, začíná ho přepadávat mírná cestovní horečka, nicméně přípravy jsou v plném proudu. Každým dnem by mu měl dorazit z USA zbytek příslušenství, které hodlá během natáčení s iPhone 5 používat.  “Z aplikací budu primárně používat hlavně Filmic PRO, stříhat denní materiál patrně na Macbooku,” prozradil mi v krátkém telefonickém rozhovoru Mirek.

Upoutávku na vysněnou cestu si můžete pohlédnout v přiloženém videu. “Jsou tam jingles, které budou oddělovat moje záběry a povídání o tom, kde se zrovna nacházíme. Uprostřed videa je itinerář cesty. Hudebně jsem to postavil na mých srdcových filmech: Auta, Návrat do budoucnosti, Krvavý sport…,” uvádí k promo záběrům na svém blogu.