COVR Photo a jak se s ním fotí

Originální pouzdro COVR Photo je nyní po úspěchu na startupu Kickstarter konečně v prodeji a my v iPhonefoto.cz jsme ho měli možnost vyzkoušet! Příslušenství vyvinul uznávaný fotoreportér Thomas Hurst ve spolupráci s designérem a konstruktérem Stevem Vincentem. COVR Photo je pouzdro pro iPhone (momentálně pro iPhone 5/5S) s vestavěným objektivem, který umožňuje rodičům, přátelům, ale i profesionálním fotografům vyfotit každodenní okamžiky ze světa kolem nás.

IMG_4712-WORKED

Objektiv je posazen na krytu ve vodorovné poloze, telefon držíte, jakoby jste zrovna psali smsku a vy přitom fotografujete, aniž byste vzbudili pozornost nakloněním mobilu. Pro pohodlnější fotografování s COVR Photo rozhodně doporučuji si k němu stáhnout i jeho aplikaci, která je zdarma. Objektiv totiž snímá fotografie zrcadlově, aplikace COVRu vám snímky automaticky převrátí. COVR Photo by mohl zaujmout i street fotografy, vždyť jeden z testujících byl i Richard Koci Hernandez, známý tvůrce iPhone street fotografie.

https://www.youtube.com/watch?v=stWPsHVuuWM

Autorem COVRu je Thomas Hurst, fotožurnalista s bohatými zkušenostmi. Fotografoval řadu konfliktů a událostí. Jeho práci publikoval například časopis Time či deníky The New York Times a The Boston Globe. Dlouho působil také v listu The Seattle Times. Jako fotoreportér byl například ve válce v Kosovu, konfliktech v Iráku nebo během zemětřesení v Pákistánu. Několikrát obdržel ocenění v prestižní světové soutěži World Press Photo, na svém kontě má i nominaci na Pulitzerovu cenu.

Hurst-Pakistan-2005-1024x682

Zde je pár fotografií, které jsem zachytila během testování COVRu, editace v aplikacích Snapseed a Tintype:

Cena COVR Photo pro iPhone 5/5S činí 55,95 dolarů (1239,96 Kč). Během března příštího roku má ovšem vyjít i verze krytu na iPhone 6 a iPhone 6 Plus, koupit si je můžete ZDE.

Odkazy:

Kickstarter kampaň

Oficiální web COVR Photo

Twitter COVR Photo

Instagram COVR Photo

Facebook COVR Photo

 

Za zapůjčení COVR Photo děkujeme Davidu Lechnerovi (FOTOeSHOP).