COVR Photo a jak se s ním fotí

Originální pouzdro COVR Photo je nyní po úspěchu na startupu Kickstarter konečně v prodeji a my v iPhonefoto.cz jsme ho měli možnost vyzkoušet! Příslušenství vyvinul uznávaný fotoreportér Thomas Hurst ve spolupráci s designérem a konstruktérem Stevem Vincentem. COVR Photo je pouzdro pro iPhone (momentálně pro iPhone 5/5S) s vestavěným objektivem, který umožňuje rodičům, přátelům, ale i profesionálním fotografům vyfotit každodenní okamžiky ze světa kolem nás.

IMG_4712-WORKED

Objektiv je posazen na krytu ve vodorovné poloze, telefon držíte, jakoby jste zrovna psali smsku a vy přitom fotografujete, aniž byste vzbudili pozornost nakloněním mobilu. Pro pohodlnější fotografování s COVR Photo rozhodně doporučuji si k němu stáhnout i jeho aplikaci, která je zdarma. Objektiv totiž snímá fotografie zrcadlově, aplikace COVRu vám snímky automaticky převrátí. COVR Photo by mohl zaujmout i street fotografy, vždyť jeden z testujících byl i Richard Koci Hernandez, známý tvůrce iPhone street fotografie.

Autorem COVRu je Thomas Hurst, fotožurnalista s bohatými zkušenostmi. Fotografoval řadu konfliktů a událostí. Jeho práci publikoval například časopis Time či deníky The New York Times a The Boston Globe. Dlouho působil také v listu The Seattle Times. Jako fotoreportér byl například ve válce v Kosovu, konfliktech v Iráku nebo během zemětřesení v Pákistánu. Několikrát obdržel ocenění v prestižní světové soutěži World Press Photo, na svém kontě má i nominaci na Pulitzerovu cenu.

Hurst-Pakistan-2005-1024x682

Zde je pár fotografií, které jsem zachytila během testování COVRu, editace v aplikacích Snapseed a Tintype:

Cena COVR Photo pro iPhone 5/5S činí 55,95 dolarů (1239,96 Kč). Během března příštího roku má ovšem vyjít i verze krytu na iPhone 6 a iPhone 6 Plus, koupit si je můžete ZDE.

Odkazy:

Kickstarter kampaň

Oficiální web COVR Photo

Twitter COVR Photo

Instagram COVR Photo

Facebook COVR Photo

 

Za zapůjčení COVR Photo děkujeme Davidu Lechnerovi (FOTOeSHOP).


Jana Dúbravčíková

Členka dnes již neexistující skupiny Opojení, organizátorka a spoluorganizátorka několika výstav mobilní fotografie v ČR i zahraničí. Redaktorka iPhonefoto.cz.