Instaprint – krabička plná Polaroidu

Kolik z vás mělo někdy fotoaparát od Polaroidu? Já tuhle krabičku zbožňoval. I přes její nevýhody, i přes astronomickou cenu fotopapírů, bez kterých se člověk neobešel. A teď jinak…

Kdo z vás by  řekl, že Polaroid a technologie pro  “okamžitou fotografii”,  zažije comeback ?  Vsadil bych se,  že se to nikdy nestane,  ale signály v posledních měsících naznačují, že o návrat k papírovým fotkám (obzvlášť k těm s typicky čtvercovým rámečkem a bílými okraji) je zájem. Hodně se v poslední době mluví třeba o projektu Instaprint (ano, podobnost názvu s aplikací Instagram není náhoda:-) O co jde ? O krabičku, bedýnku nebo chcete-li box, který ukrývá tiskárnu Polaroid a technologii od firmy ZINK. Ty dokáží kdekoliv vytisknout fotografie z vašeho profilu Instagramu a vytvořit v několika vteřinách samolepku právě v designu polaroid snímku. Působí to efektně a vše nasvědčuje tomu, že se “kouzelné bedýnky” začnou vyrábět a prodávat sériově. Prozatím se dají alespoň objednat třeba na firemní nebo rodinnou párty. Na kolik to ale vyjde, jsem nezjistil. Jisté je jedno: Pochybuji, že by si někdo třeba od Pardubic objednal box kvůli INSTA fotkám z USA. To by byla sakra drahá Polaroid párty:-) A pak tu bude ještě jeden zádrhel – cena materiálu – papírů. Ta nebyla nikdy laciná a odhaduje se, že i u této nové technologie vyjde jedna “samolepkofotka” na nějakých 15 až 20 korun. Dobrou zprávou naopak je, že nemusíte měnit a tím pádem dokupovat inkoustové náplně. Barvy jsou totiž, zjednodušeně řečeno, přímo v každém snímku. No, jsem zvědavý, jestli se Instaprint budka v USA rozšíří a časem přeskočí i do dalších zemí.

Ale láká to. Jen si to představte. Přijdete na akci, nacvakéte pár fotek iPhonem, vyšlete je na svůj profil Instagramu a za pár okamžiků – šup a samolepící fotky máte v ruce.  Nebyla by to krása?  Odkaz na  Instaprint  WEB.