AntiCrop app je tady, rychlý test

V App Store se dnes ráno objevila dlouho očekávaná a celkem diskutovaná aplikace pro nezvyklou úpravu fotografií s názvem AntiCrop app. Psal jsem o ni už před týdnem, článek najdete ZDE.  A tady je její první krátký test. V aplikaci, kterou lze univerzálně používat pro iPhone a iPad, nehledejte žádný složitý proces. Její algoritmus (který asi dalo práci naprogramovat) slibuje uživatelům snadné “dodělání” snímku, respektive jeho části, kterou vyberete. Je to takové “přifukování” obrázku, které se může hodit v okamžiku, kdy se vám nepovede záběr správně komponovat. A jak funguje AntiCrop v praxi ? Popravdě řečeno, občas s chybami. A s jasnými hranicemi a omezením. Tím je typ fotografie, kterou se rozhodnete upravovat. Jinými slovy, už v prvním článku jsem se zmínit, že jsem zvědaný, jak si aplikace poradí při zpracování  složitějších přechodů obrázku. No, první krátký test ukazuje, že neporadí…:-( Nebo, přesněji ne vždy, případně ne pokaždé na první pokus. Pro první zkoušku jsem ráno vyfotil naprosto banální záběr, který má záměrně několik různých struktur (silnici, dva druhy dlažby, betonový sloupek).

A pak vyzkoušel, jak si AntiCrop poradí s “doděláním” části fotografie v jednom ze zvolených formátů. Výsledek vidíte na přiložených fotografiích, tak posuďte sami.

1. Screenshot ukazuje náhled snímku, který se zobrazil po vyfocení iPhonem v app AntiCrop.

 

2.  Prstem jsem posunul ořez vlevo a nahoru – snímek jsem tedy rozšířil. App začíná “dopočítávat”.

3. Celý procest trval pár vteřin. AntiCrop dodělal levou i horní část obrázku.

4. A tohle je výsledek: Levou část snímku AntiCrop skvěle nastavil, Všimněte si ale horní struktury pruhu dlažebních kostek, kde si aplikace nedokázala poradit s “doděláním” určité části zcela správně. 

P.S. Několik dalších testů mi potvrzuje, že AntiCrop se nehodí na každý typ fotografie. Bezchybně pracuje při dopočítávání snímků spíše s  hladkou strukturou a jednoduchými přechody.  Příjemná je možnost při editaci fotkama otáčet a posouvat, zkrátka před samotným doděláním měnit jejich kompozici. Upravovat lze i fotografie nahrané z galerie iPhonu. Pokud tedy chcete rychlý nástroj na “dodělávání” částí fotek, navíc v plném rozlišení, klidně si AntiCrop dopřejte. Vyjde vás na 0,89,- eur. A to není přehnané. Odkaz do App Store  najdete.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/anticrop/id492663935?mt=8″]