Fotoaplikace Landcam: Je nenápadná, ale skrývá řadu pěkných nástrojů

Přehledné menu, pestrá a bohatá zásoba filtrů, nástrojů, textur a zábavných “náčrtků”. Takové jsou hlavní přednosti aplikace LandCam, po níž jsem v App Store pokukoval delší dobu a k jejímu nákupu se hodně přemlouval. Po několika dnech testování můžu s jistotou napsat, že nelituji.

LandCam app filters

PROSTŘEDÍ:

Aplikace je navržena v jednoduchém stylu a orientuje se na to, co je pro vás důležité, tedy vaše fotografie. Libí se mi uspořádání menu i celkový dojem z jednotlivých ikonek, včetně designu.

EDITACE:

K dispozici máte 3 základní možnosti editace. Jako první jsou filtry, které vývojáři rozdělili do dvou tradičních kategorií: černobílé a barevné. Na výběr je tu 25 barevných a 9 černobílých verzí, přičemž všechny filtry jsou zpracovány tak, že můžete upravovat jejich intenzitu. Působí to pěkně, funguje skvěle.

filtersTall

 NÁSTROJE:

Další sekce se věnuje úpravám například kontrastu, saturace, ostrosti, expozice, a podobně. Vybrat si tu můžete z opravdu velkého množství nástrojů. Oceňuji styl clarity, který můžete znát například z populární fotoaplikace Camera+. Tenhle nástroj vám pomyslným “mávnutím kouzelného proutku” umí nádherně vykreslit detaily a stíny. Přitom není tak intenzivní, takže nedochází ke zbytečným “přepalům” v některých částech fotografie jak například u funkce HDR. Velmi zajímavá je i poslední kategorie. Najdete v ní, stejně jako u mnoha jiných a podobně koncipovaných app tohoto typu, nabídku rámečků či vignette efektu. Navíc tu máte i možnost přidání textur, světelných prvků, textů, tvarů nebo takových “náčrtků”.

cropperTall

 SDÍLENÍ:

Aplikace pochopitelně nabízí i možnost přímého sdílení vámi vybraného snímku na světově známé sociální sítě typu Facebook, Twitter, Instagram. Poslat ho ale můžete i emailem a nebo otevřít v některé z dalších fotoaplikací ve vašem iPhonu.

 ZÁVĚR:

Aplikace se mi velmi líbí celkovou koncepcí a zpracováním. Myslím, že do tak vydařeného pomocníka se mi určitě vyplatilo investovat. Více o aplikaci se můžete dozvědět ZDE. Pokud vás LandCam zaujala, její cena je 0,99,- eur. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/landcam/id669414205?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]