Fotoaplikace Popkick: PopArt, který jednoduše budete milovat

Patří nepochybně mezi nejkrásnější nástroje na tvorbu PopArt stylu, které v App Store objevíte. Fotoaplikace PopKick sice není žhavou novinkou. Zrovna ale dostala update a díky němu se dá pořídit za akční cenu 0,89,- eur, zatímco běžně za ni zaplatíte 2,69, – eur. No neberte to:-) PopKick se nezavděčí všem. Přeci jen, s fotografií má tenhle druh app pramálo společného. Jenže… Tady jste ve světě iPhone fotografie, tudíž veškerá pravidla a předsudky stranou:-)

Popkick app foto hlavni

Já sám jsem si ji zamiloval už při prvním spuštění. Autorská dvojice Alexandra Barton-Sweeney a Dominik Bektas, které můžete najít pod značkou PIXABI, si dali opravdu záležet. A nejde jen o krásu designu a přehledné ovládání jednotlivých funkcí. Ale i její rychlost při zpracování obrazu a celkovou odezvu. Tady je třeba asi napsat, že používám iPhone 5, nicméně dobře fungovat by měla i na starších modelech s nainstalovanou verzí iOS 6 a novější.

Popkick app foto 2

PopKick dokáže pracovat se snímky z galerie Camera Roll, k dispozici máte i kameru přímo v aplikaci. To ale není tak důležité. Podstatné je, že tu na vás čeká 12 dobře sestavených filtrů, kterými dokážete rychle měnit design aktuálního obrázku. Dostanete se k nim přes ikonu “FX”. Vedle ní je potom další funkce, a sice tlačítko náhodné volby a výběru stylu. Pomocí něho rychle zjistíte, jakou kombinaci barev a efektů za vás vybere algoritmus aplikace. Vydařená je funkce pro plynulou změnu barev – ikonku ve tvaru malířského válečku najdete vlevo nahoře. Po jejím stisknutí se vám zobrazí navigační kruh, kterým měníte aktuální kombinaci barev. Za zmínku určitě stojí i funkce “vrstvení” nebo spíše posouvání a rozostření obrazu. Dovoluje vám obrázek mírně posouvat na ploše a získat tím další, zpravidla třetí vrstvu, která dává finálnímu vizuálu “další rozměr”.

PopKick app foto 3

Od PopKick nečekejte záplavu stylů a funkcí. S těmi, které má, si ale bezpečně vyhrajete a určitě budete spokojeni. A ještě skvělá zpráva na závěr. Po aktualizaci dokáže app pracovat i s fotografiemi ve vyšším rozlišením, konkrétně až do 3080 pixelů (7 megapixel). Alespoň u zařízení iPhone 5, iPad 3 a novějších.

Pokud tedy máte rádi styl PopArt a chcete si udělat radost, neváhejte ani vteřinu:-) Viz Odkaz do App Store. [app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/popkick-pop-filter-camera/id654829738?mt=8″]