Hipstamatic představil nový Fisheye SnapPak

Oblíbená aplikace Hipstamatic dostala další rozšíření. Tento SnapPak se však vymyká běžným cestopisným HipstaPakům a přináší objektiv rybí oko, neboli Fisheye.

Fisheye SnapPak je dostupný přímo v aplikaci Hipstamatic a vyjde vás na 29 Kč. Za tuto cenu získáte objektiv Fynn 8mm a film Porthole SN92. K tomu je však přidán bonus v podobě krytu Calypso. Samozřejmě jej mohou používat i předplatitelé obrázkové sociální sítě Oggl.

Fisheye


Rybí oko (anglicky: fisheye) je ve fotografii typ širokoúhlého objektivu, jehož čočka má záběr s velmi širokým úhlem a záměrně velkým soudkovým zkreslením. Objektivy tohoto typu mohou zobrazit najednou úhel až 180°, ale někdy i 220°. Tento objektiv byl původně vyvinut pro využití v meteorologii pro studium oblak. Rybí oko se stalo velmi populární také v dalších oblastech fotografie pro svůj unikátně zkreslený záběr. Fotografové jej často používají pro záběry krajiny s naznačením zakřivení Země.

Zdroj: Wikipedia


Objektiv Fynn 8mm je právě tím, s jehož pomocí dosáhnete kýženého efektu rybího oka. Vyjma toho pak film Porthole SN92 přidá snímku i zajímavé vintage orámování, které poskytne fotografii na věrohodnosti. Je to retro, které rozhodně není originální, ale v podání Hipstamaticu se tak ani o přílišný kýč nejedná, protože to byste pak museli za kýč považovat celou aplikaci.

Zajímavé je, že tvůrci již podruhé vynechali své cestopisné HipstaPaky. Minulý měsíc totiž představili novou aplikaci IncrediBooth, která není zaměřena ani tak na foto jako na video. Je ale dobré vidět, že tvůrcům stále nedochází inspirace a chuť přinášet nový, i když placený, obsah.

Používáte aplikaci Hipstamatic a koupíte si některý rozšiřující balík? Podělte se se svými snímky v našem Fotostreamu.

[appstore id=“342115564″ store=“CZ“ style=“infobox“] [appstore id=“640339204″ store=“CZ“ style=“infobox“] [appstore id=“523261788″ store=“CZ“ style=“infobox“]