Magazín Snap je mrtvý, ať žije Scene (by Hipstamatic)

Pamatujete magazín Snap, za kterým stojí tvůrci Hipstamaticu? Tak na něho zapomeňte. Nová modla všech milovníků mobilní fotografie se nyní jmenuje Scene.

Magazín Scene mají na svědomí vývojáři aplikací Hipstamatic, Cinamatic, TinType a sociální sítě Oggl, stejně tak, jako dosud tvořili magazín Snap. Ten byl dostupný zdarma ve vašem iOS zařízení. Se Scene se ale nemění jen název, ale i cenová politika.

 

Venku nový, uvnitř vše při starém

Aplikace se přejmenovala na Scene Mag a první její číslo nese podtitul Wanderlust. Stále se ale jedná o časopis protknutý fotografiemi a jejich krátkými příběhy, které se snaží inspirovat, motivovat a třeba i poučit. U samotných snímků pořád také naleznete ikonku fotoaparátu, po jejímž rozkliknutí budete informováni o tom, jakým objektivem, bleskem a filmem byl snímek právě v aplikaci Hipstamatic či Oggl pořízen. Příliš změn se tedy neudálo.

Hipstamatic

Aktuálně první číslo magazínu se věnuje cestování – začnete v Barceloně a skončíte na Kubě, odpočinku – projdete se v Alpách a vykoupete v Los Cabos, na řadu přijde i trocha jídla i pití. Oproti tomu vás však čeká pořádná porce inspirace.

Rozhodně zajímavými fotografickými sériemi jsou ty pojmenované Wanderlust, Ampleur, Walking for Eight i Evenus. Také zde najdete nemalou zmínku a ukázkové fotografie z nových Hipstamatic balíků Goa, Boulder a Athens.

I když došlo k aktualizaci aplikace a samotnému přejmenování titulu, mezi původním magazínem Snap a novým počinem Scene prakticky nepoznáte rozdíl. Jeden ale rozhodně najdete. Když byl dosud magazín distribuován zdarma, nyní stojí 0,99 €. Tedy alespoň co se platformy iOS týče. Na webu v internetovém prohlížeči je totiž stále zdarma.

Hipstamatic

Fotografujete aplikací Hipstamatic či Oggl a líbí se vám magazín Scene? Napište nám to do komentářů pod článkem.

[appstore id=“523261788″ store=“CZ“ style=“infobox“] [appstore id=“640339204″ store=“CZ“ style=“infobox“] [appstore id=“342115564″ store=“CZ“ style=“infobox“]