Huawei potvrzuje svou pozici. Mate 20 Pro je první v testu DxOMark. iPhone Xs Max klesl na třetí místo

Mate 20 Pro

Ať se vám to líbí, nebo ne, telefony se třemi objektivy vládnou fotografickému žebříčku DxOMark. Huawei Mate 20 Pro je na první příčce, P20 Pro na druhé. Třetí je pak iPhone Xs Max.

I když je to již nějaký ten měsíc, co je model Huawei Mate 20 Pro na trhu, do rukou redaktorů renomovaného testu DxOMark se dostal teprve nyní. A hned obsadil první příčku jejich žebříčku. I když je to s jedním „ale“.

Mate 20 Pro

To spočívá zejména v tom, že i když obdržel stejné skóre 109 bodů, jako má jeho o poznání starší bratříček P20 Pro, prvenství uloupil jen díky abecednímu řazení. Když se totiž podíváte na jednotlivé bodové výsledky, v kvalitě jeho videozáznamu obdržel o jeden bod méně. Ten však v celkovém výsledku nehraje žádnou roli.

iPhone XR prošel testem DxO Mark. Vysloužil si 101 bodů

 

Huawei vládne, Mate 20 Pro s ním

Za fotografii má tedy shodně 114 bodů, oproti tomu ve videu „jen“ 97. Díky tomu iPhone Xs Max, i když je pořád nejlepším fotomobilem s duálním objektivem, klesl se 105 body na třetí pozici. Konkrétně má 110 bodů za fotografii a 96 bodů za video. iPhonu XR náleží osmé místo. Páté, pokud byste přihlédli jen na bodové výsledky (101 bodů – 103 za fotografii, 96 za video).

Mate 20 Pro

 

A čím Huawei Mate 20 Pro redaktory DxOMark uchvátil? Velmi dobrou redukcí šumu i ve zhoršených podmínkách, dobrou expozicí s širokým dynamickým rozsahem, vyvážením bílé s ideálním vykreslováním barev, dobrým přiblížením i rychlým automatickým zaostřováním. Nelíbilo se jen nepřirozené vykreslování jemných detailů a to zejména při fotografování s bokeh efektem. Celý test si můžete přečíst na stránkách DxOMark, kde najdete i bohatou galerii ukázkových snímků.

Zdroj: DxOMark.com