iPhone XR prošel testem DxO Mark. Vysloužil si 101 bodů

iPhone XR

Za 103 bodů ve fotografii a 96 bodů ve videu si iPhone XR vysloužil celkové sedmé místo v žebříčku DxO Mark. Stydět se za něho ale určitě nemusí.

I když neobsadil první příčku, jedná se o nejlepší mobilní telefon s jedním objektivem. Předběhl přitom takové modely s duálním objektivem, jako jsou Samsung Galaxy S9 Plus či iPhone X. Na lídra Huawei P20 Pro sice ztrácí 8 bodů, i tak ale nechává konkurenci, zejména v podobě Pixelů od Googlu, daleko za sebou.

iPhone XR

Díky tomu, že má iPhone XR shodný širokoúhlý 12megapixelový fotoaparát s modelem iPhone Xs, potažmo Xs Max, čekal se dobrý výsledek. Prakticky model XR ztrácí jen v možnostech přiblížení, z důsledku chybějícího teleobjektivu, a editaci portrétového režimu. Širokoúhlá kamera totiž nepořídí tolik dat, co duální objektiv, a proto je editace těchto snímků poněkud skromnější.

iPhone XR

Automatické nastavení expozice, podání barev, ostrost obrazu, minimální přítomnost šumu – zejména tyto vlastnosti autoři testu vyzdvihují u fotografií. U videozáznamů se jim pak líbí příkladný dynamický rozsah, efektivní stabilizace obrazu, či rychlé kontinuální automatické zaostřování.

 

Bude to mít těžké

Protože iPhone Xs obsahuje stejnou optiku, co Xs Max, dá se očekávat, že se testování nedočká. Po Novém roce se ale chystá příval novinek ostatních výrobců, takže se dá předpokládat, že žebříček dozná mnoha změn. Měl by do něho ostatně promluvit i test Google Pixelu 3, který se již delší dobu prodává, jen se redaktorům ještě nedostal do rukou. Zajímavé by jistě bylo i zohlednit „trojoké“ a „čtyřoké“ modely Samsungu.

Huawei P20 Pro stále vládne žebříčku DxO. iPhone Xs Max je druhý

Vedoucí Huawei P20 Pro je tak zatím jediným mobilním telefonem s třemi hlavními objektivy, který je v žebříčku obsažen. Již od svého testu mu vévodí a stále se mu nedokážou žádní výrobci ani přiblížit, protože před druhým iPhonem Xs Max vede o úctyhodné čtyři body. Minimálně Apple jej ale dokáže předskočit až s uvedením nových modelů na podzim příštího roku. A to je hodně dlouhá doba.

Zdroj: DxOMark.com