Apple uveřejnil krátký film ze série „Shot on iPhone“. Je o dospívajícím fotbalistovi z Americké Samoy

Další snímek ze série „Shot on iPhone“ se věnuje 17letému sportovci z Americké Samoy který vypráví nejen o místním životě, ale také o jeho snu.

Video má tři minuty a je celé natočené na telefon iPhone. Samozřejmě. Má jej na svědomí fotograf a režisér Steven Counts, který v něm vypráví o Eddiem Siaumauovi ze státu Americká Samoa. Proč? Protože tato malá země ležící v Tichém oceánu má vysokou produkci atletů, kteří se dostanou do NFL (nejvyšší profesionální liga amerického fotbalu), než je kdekoli jinde na světě.

Apple uveřejnil další dokument ze série Shot on iPhone. Lady Misaki je trochu zvláštní náklaďák


Americká Samoa je nezačleněné území Spojených států amerických nacházející se v jižním Tichém oceánu jihovýchodně od Samoy. Rozkládá se na pěti ostrovech a dvou korálových atolech v souostroví Samojských ostrovů. Ty se nachází západně od Cookových ostrovů, severně od Tongy, a asi 500 kilometrů jižně od Tokelau. Západním směrem pak leží ostrovy Wallis a Futuna.

Podle sčítání obyvatelstva z roku 2010 žilo na ostrovech celkem 55 519 lidí. Hlavním městem je Pago Pago, avšak úřad vlády se nachází ve Fagatogu. Obě města se nacházejí na největším ostrově Tutuila. Celková rozloha území je 199 km². Americká Samoa je nejjižnější položené území Spojených států a spolu s neobydleným Jarvisovým ostrovem jediné americké území na Jižní polokouli.


 

Pomohlo příslušenství i aplikace

Z klipu je vidět nejen život místních obyvatel, ale i dřina Eddieho k tomu, aby dosáhl na svůj sen. Aktuálně k němu má dobře nakročeno, protože dostal stipendium na univerzitě D1. Pro nás je samozřejmě důležitá kvalita videa, ne ani tak jeho obsah.

Shot on iPhone

Natáčelo se na iPhone Xs, kterému sekundovalo četné příslušenství. Použito tak byl grip DJI Osmo Mobile 2, stativ Joby GripTight PRO Video GP a NiSi Smartphones Filter Kit. Jako aplikace pak pomohl FiLMiC Pro.

[appstore id=”436577167″ store=”CZ” style=”infobox”]

Zdroj: 9to5mac.com, Wikipedie