DxOMark se pouští do testování selfie kamer. iPhone Xs Max v nich propadl

Kvalita hlavního fotoaparátu daného fotomobilu je jedna věc, selfie kamery pak druhá. DxOMark vám nově poví, který smartphone pořídí nejkvalitnější autoportréty.

Žebříček DxOMark vznikl v roce 2008. V roce 2010 přidal k testování fotoaparátů i testování objektivů, aby od roku 2012 testoval i kvalitu optiky v mobilních telefonech. Aktuálně uveřejnil, že se začátkem roku 2019 se pouští i do testování selfie fotoaparátů chytrých telefonů.

DxOMark

A hned na úvod uveřejnil seznam dvanácti hodnocených smartphonů, kdy první místo obsadil Google Pixel 3 se Samsungem Galaxy Note 9. Oba totiž nasbírali 92 bodů. Třetí místo náleží značce Xiaomi a modelu Mi MIX 3 s 84 body, až čtvrtý je pak Apple iPhone Xs Max. To by nebylo nijak špatné umístění, kdyby nebyl ohodnocen jen 82 body, což je o rovných 10 bodů méně, než dostala špička žebříčku.

Huawei potvrzuje svou pozici. Mate 20 Pro je první v testu DxOMark. iPhone Xs Max klesl na třetí místo

 

1 500 fotek a dvě hodiny videa

Testování kvality čelního fotoaparátu je poměrně komplexní a nic si nezadá s tím věnujícímu se hlavní sestavě. Redaktoři tak nafotí 1 500 fotografií a natočí dvě hodiny videa. Vše přitom nejen v interiéru, ale i exteriéru, s telefonem drženým v ruce ale i ustaveným v selfie tyči. Fotografuje se pak nejen jednotlivec, ale i skupina. Výsledek se poté skládá, podobně jako v hlavním testu, z několika známek. Více o celém smyslu se dočtete v oficiální zprávě zde.