Nejnovější video série „Shot on iPhone“ je o čínském novém roce

Letos čínský nový rok připadá na 5. února a Apple v souvislosti s ním představuje nové video série Shot on iPhone. Nese název „Kyblík“.

Film byl zachycen výhradně na Apple iPhone Xs a zachycuje rodinu zabývající se příchodem čínského nového roku. Příběh je jednoduchý a dojemný. Syn opouští svou ves, kde nechává samotnou matku a jede zpět za prací do velkoměsta. Ta mu přitom na cestu zabalila těžký a neforemný kyblík.

Apple uveřejnil krátký film ze série „Shot on iPhone“. Je o dospívajícím fotbalistovi z Americké Samoy

Video je poměrně dlouhé, protože trvá téměř 7 minut. Natočil jej Jia Zhangke a nutno říci, že opravdu umně. Apple chce tímto snímkem podpořit chuť čínské populace do koupě jeho telefonů, protože prodejní čísla iPhonů zde poslední dobou spíše upadají. K aktuálnímu videu pak vydal ještě dva krátké spoty o tom, jak vznikalo. Podívat se na ně můžete níže.

https://youtu.be/7lYFWtSIPiM

Čínsky nový rok nebo Svátky jara je nejvýznamnější z tradičních čínských svátků. Často je označovaný jako lunární nový rok, zejména lidmi žijícími mimo Asii. Je hlavním svátkem pro Číňany a důležitým svátkem v jihovýchodní Asii. Jeho oslavy tradičně začínají prvním dnem prvního lunárního měsíce čínského kalendáře a končí 15. dnem, známým jako Svátek lampionů.

https://youtu.be/TRn6SutCmcU

Datum čínského nového roku je pohyblivé a kolísá mezi 21. lednem a 20. únorem. Je určeno astronomicky – nový rok nastává s druhým novým měsícem po zimním slunovratu (třetím, obsahuje-li končící rok vložený třináctý měsíc).

Zdroj: MacRumors.com, Wikipedie

Tags from the story
, ,