Samsung Galaxy S9+ se na vrcholu žebříčku DxO Mark příliš neohřál. Nyní ho sesadil Huawei P20 Pro

Jednou to přijít muselo, ale že to bude tak brzy? Odborníci v DxO Mark otestovali kvality fotoaparátu modelu Huawei P20 Pro a výsledky jistě překvapily i je. Navíc si zatraceně dobře vedl i model bez přídomku Pro.

Jednoduše řečeno, 109 dosažených bodů telefonu Huawei P20 Pro je na míle vzdálených od první příčky, které dosud držel Samsung Galaxy S9+. P20 Pro tak svou konkurenci zcela rozdrtil, protože modelu Galaxy S9+ nadělil rovných deset bodů. To je přitom extrémní nálož, protože dosud se vítězi žebříčku přetahovali vždy maximálně bod.

Huawei P20 Pro

Konkurenci dokonce odskočil i méně vybavený model Huawei P20. Ten obdržel 102 bodů a je tak na druhé příčce právě za svým nadupanějším bratříčkem. Kdo by to byl čekal, že si tento čínský výrobce povede tak dobře? V TOP 10 má navíc ještě jedno zastoupení a to s modelem Huawei Mate 10 Pro, který má 97 bodů shodně s Apple iPhonem X nebo Xiaomi Mi MIX 2S. Apple iPhone 8 Plus je nyní na osmém a Apple iPhone 8 na desátém místě.

 

Inovace se počítá

Samsung Galaxy S9+ přinesl pohyblivou clonu jeho objektivu a zvítězil, protože díky ní dokázal dělat kvalitnější fotografie zejména za zhoršených světelných podmínek než jeho konkurence. Co přináší Huawei P20 Pro? Pohyblivou clonu nemá, za to nabízí tři fotoaparáty.

Huawei P20 Pro
Bokeh na Apple iPhonu X

Hlavní kamera nabízí rozlišení 40 megapixelů s F/1,8. Druhá kamera je pak monochromatická a poskytuje 20 megapixelů s F/1,6. Třetí je 8Mpx teleobjektiv s F/2,4. Nechybí možnost natáčet 4K video a zpomalené video při 960 fps v kvalitě 720p.

Huawei P20 Pro
Bokeh na Google Pixel 2

Díky svým kvalitám výstupu obdržel telefon 114 bodů ve fotografickém hodnocení a 98 bodů v hodnocení videa. Konkurenci tak zašlapává hluboko do země, protože podobných čísel jednoduše ještě žádný mobilní telefon v tomto odborném testu nedosáhl.

Huawei P20 Pro
Bokeh na Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro vítězí hlavně v dobrých detailech při použití přiblížení, poskytuje příjemný softwarový bokeh s ideálním odhadem hloubky a příjemným stupněm rozostření. Nabízí ale i rychlé a přesné ostření, dobrou a citlivou expozici, velmi široký dynamický rozsah a to zejména při jasném světle. Stydět se nemusí ani za výkon blesku a to v jakékoli situaci.

Huawei P20 Pro

Příliš nevyniká jen v HDR scénách, ve kterých někdy zobrazuje Halo efekt, příliš si nerozumí ani s vyvážením bílé – to je ale hlavně kvůli umělé inteligenci, která může být do budoucna vylepšena. Kompletní a velice obsáhlý test i s ukázkovými fotografiemi a porovnáním mezi různými modely telefonů si můžete přečíst na stránkách DxO Mark.

Zdroj: dxomark.com