Technologie Google Lens jde do iOS, připravte se

fotky

Společnost Google ve svém včerejším (15. března) tweetu uvedla, že funkce jeho vizuálního vyhledávání Google Lens přichází do iOS.

Zatím tak činí velice ležérně, protože aktualizace aplikace Fotky Google (verze 3.15) bude přicházet postupně a to až v příštím týdnu. Nyní si tak funkce Google Lens může, vyjma uživatelů platformy Android, užívat jen pár vyvolených, kterým se aktualizace již nabízí.

Google tímto krokem plní slib, který dal už na veletrhu Mobile World Congres 2018. Tam totiž oznámil, že se tato umělá inteligence vyjma jeho vlastní platformy Android podívá i na tu konkurenční od společnosti Apple.

Co vlastě Google Lens umí?

S použitím aplikace Fotky Google dokáže tento chytrý algoritmus rozeznat objekty na fotografiích a poskytnout vám k nim důležité informace. Na snímcích architektury vám tak předloží informace, na jakou pamětihodnost se díváte, v případě snímků se zvířaty vám řekne jejich druh, což platí například i u květin.

Google Lens

Zvládne ale také práci s vizitkami, kdy vám veškeré údaje z nich umožní uložit do kontaktů, pracuje i s kalendářem a samozřejmostí je i čtení QR kódů. Původně si Google tuto technologii držel pro své modely telefonu Google Pixel, nakonec ale uvolil s globálním použitím a to možná i proto, aby měl náskok před Applem.

Ten totiž žádnou podobnou technologii nenabízí. Kamera fotoaparátu pak žádným podobným způsobem, jako ta na Androidu, také nepracuje (vyjma skenování QR kódů). Apple si však hodně slibuje od jeho technologie ARKit, která má v iOS 11.3 přijít ve verzi 1.5. Uvidíme, jestli nás tedy v tomto ohledu něčím překvapí. Rozhodně by to nebylo na škodu.

[appstore id=“962194608″ store=“CZ“ style=“infobox“]

Zdroj: AppleInsider.com

Tags from the story
, ,