iOS 10.1 přinese hloubku ostrosti iPhonům 7, veřejná beta k dispozici 23. 9.

Není tomu dlouho, co je k dispozici ostrá verze iOS 10 a už se chystá aktualizace na verzi 10.1, která přinese vylepšení zejména fotografiím pořízených iPhonem 7 Plus.

Bylo to velké nadšení, které vzápětí vystřídalo značné zklamání – to když Phil Shiller představoval fotografické schopnosti především většího iPhonu 7 Plus, který díky integraci svého teleobjektivu dokáže na portrétových fotografiích rozlišit hloubku ostrosti. Objekt v popředí je ostrý a naopak jeho pozadí je rozmazané. Stejného efektu dosáhne každá běžná zrcadlovka.

iOS 10.1

Ta ale má jiné možnosti, schopnosti, vlastnosti, objektivy i rozměry. Zrcadlovkám se iPhone konkurovat nesnaží. Telefon iPhone chce jen být tím nejlepším fotografickým zařízením, které můžete mít ve své kapse. Zlí jazykové se jistě najdou a stále budou pře o tom, který fotomobil je ten nejlepší, iPhone minimálně i tak jedno prvenství má – dle sociální sítě Flickr je nejpoužívanějším zařízením, které pořizuje fotografie.


 

Výrazem bokeh se ve fotografii označují estetické kvality částí snímků nacházejících se mimo rovinu ostrosti. Vzhled a tvar rozptylových kroužků (oblastí, do nichž se zobrazí nezaostřený bod) ovlivňuje velké množství faktorů, mimo jiné konstrukce objektivu, tvar a počet lamel clony a nastavené zaclonění.

Zdroj: Wikipedie


 

Den D – pátek 23. září

Ještě o to více se jeho schopnosti zlepší s oficiálním příchodem do České republiky. V pátek 23. září se u nás začíná oficiálně prodávat a v tento den také bude uvolněna aktualizace systému verze 10.1 do veřejné bety. Na ostrou verzi si budeme muset chvíli počkat, ale už nyní ji testují mnozí vývojáři, od kterých víme, že bude stát za to.

iOS 10.1

Tedy alespoň pro všechny šťastné majitele právě nejnovějšího telefonu iPhone 7 v jeho Plus verzi. Dočkají se totiž právě funkce Portrét, se kterou bude moci krásné fotografie s bokeh efektem pořizovat. K překvapení všech se tak stane mnohem dříve, než mnozí čekali.

iOS 10.1

Protože jsou Plus verze nových iPhonů 7 hodně žádané, jsou tím pádem značně nedostupné. Je tak možné, že pokud budete objednávat iPhone 7 Plus v Apple Online Store, tak než vám přijde, bude pro něho aktualizace již připravena. Doufejme jen, že jestliže budete objednávat jeho barevnou variantu v temně černé, tak než vám přijde, nebude už k dispozici iOS 11.

Redakce iPhonefota se samozřejmě pokusí nové kousky ukořistit a přinést vám veškeré informace o jejich (nejen) fotografických dovednostech. Kdybyste se s námi chtěli potkat, tak již dnes o půlnoci budeme přítomni u půlnočního prodeje v OC Nový Smíchov v Praze v prodejně iSetos.

Zdroj: iupdateos.com, MacRumors.com