iPhonefoto.cz 2014? Fotoškola, focení aktů, nové soutěže a iCon Prague!

Pravidelným čtenářům to nemohlo uniknout. Magazín iPhonefoto.cz se koncem loňského roku na čas odmlčel a oznámil pauzu na “dovolenou”.  Ale můžu vás uklidnit, šlo opravdu jen o odpočinek a regeneraci sil. A taky dumání nad “nesmrtelností brouka”, tedy nad tím, jak dál. Co nového pro vás v následujícím roce připravíme, změníme, upravíme. A hlavně, čím vás potěšíme a inspirujeme. Můžu vás sebestředně ujistit, že jsem dostal asi 10 megalomanských nápadů, ale každý z nich by potřeboval minimálně “šíleného” investora:-) A protože v zázraky nevěřím, vrátil jsem se zpátky na zem. To ale neznamená, že bychom zůstali stejní. Kdepak. Nějaké ty novinky se vždycky najdou:-) “Služebně nejmladší” kolega Richard Beneš pro vás připravil článek o poslední verzi famózní aplikace a sítě ÓGGL od Hipstamatic. Jana Dúbravčíková udělala rozhovor s vítězem naší soutěže MR. FOTOSTREAM Lubošem Jančím alias Gorskym (zveřejníme ho dnes večer) a pracuje na článku o jedné unikátní komunitě milovníků a fanoušků černobílé mobilní fotografie v zahraničí. Matěj Šmucr, vášnivý propagátor app VSCO Cam, sepsal postřehy pochopitelně o novinkách v téhle aplikaci. Náš anglický zpravodaj žijící v Praze – gentleman a stálý člen redakce – Andrew Proudlove, mě “mačká”, abych už konečně publikoval jeho skvělý rozhovor s půvabnou a velmi originální zahraniční iPhone fotografkou, kterou najdete na Instagramu pod přezdívkou LYDIANOIR. A já pro vás testuji set skvělých objektivů iProLens. Waw… Prozradím, že z nich mám velkou radost:-) Tak to jen v kostce, co vás v nejbližších dnech čeká a nemine. A na co dalšího se můžete s těšit?

NOVÁ RUBRIKA FOTOŠKOLA

Navážeme tam, kde jsme vloni skončili, takže už dnes večer vám přineseme rozhovor s vítězem soutěže MR. FOTOSTREAM Lubošem Jančím alias Gorskym, v němž se mimo jiné dozvíte, jaké aplikace použil při pořízení a editaci vítězného snímku. Kromě toho pro vás spustíme NOVOU RUBRIKU s názvem FOTOŠKOLA, v níž se vám 1x týdně (vždy v neděli večer) pokusíme ukázat některé konkrétní postupy a používání fotoaplikací při úpravě našich (vašich) fotografií.

fotoskola upoutavka

K téhle novince musím napsat, že jsem dlouho váhal, zda vsadit na kombinaci text+screenshoty+foto nebo ukázkové video. Pro začátek vyhrála varianta č.1, ovšem nelze vyloučit, že časem přidáme postupy i ve formě filmových tutoriálů. A ještě jedna věc. Rubrika FOTOŠKOLA je pro nás (a snad i pro vás) určitým experimentem. Nečekejte žádné dlouhé texty a složité konstrukce. Naopak. Chceme vsadit na jednoduché, ale pro většinu z vás inspirativní postupy a ukázky, které by vám zabraly vždy jen pár minut. Motivovat chceme nejen začínající, ale také zkušenější a pokročilé tvůrce. Osobně jsem hodně zvědavý na vaše čtenářské reakce. A budu rád, když nám jich napíšete co nejvíce. Ať už do komentářů pod článkem a nebo na sociálních sítích. Ohlasy, tipy, postřehy a připomínky potřebujeme. Už proto, abychom věděli, co vás baví, láká, s čím si nevíte rady a nebo naopak, co pro vás není důležité a atraktivní. Předem díky!

Odkaz na rubriku FOTOŠKOLA najdete od dnešního večera (cca od 21.00 hod.) trvale v hlavním menu magazínu. V I.DÍLU vás čeká jednoduchá ukázka editace portrétu a jeho “proměna” v obraz, který připomíná olejomabu.

NOVÉ SOUTĚŽE O LÁKAVÉ CENY A FOTOSTREAM

V dohledné době vás čekají i dvě nové soutěže. U obou půjde opět o vaše fotografie a pokud vše dobře dopadne, čekají vás skutečně lákavé ceny. První začne koncem ledna, další v polovině února.

Jak během soutěží, tak mimo ně můžete i nadále posílat své iPhone fotografie do naší GALERIE FOTOSTREAM. Připomenu jen, že od letošního roku budeme při schvalování fotografií přísnější a náročnější, než tomu bylo ve zkušebním období od září do prosince 2013. Některé z vás to možná odradí. Věřte ale, že náročnější hodnocení snímků ve finále pomůže hlavně vám samotným. Doplním jen, že každý obrázek musí obsahovat vyplněné tagy (štítky), do kterých se vypisují hlavně názvy aplikací, které jste při focení nebo editaci použili. Bez této informace fotografii bohužel neschválíme.

Ale zpátky k soutěžím. Více se o nich včas dozvíte v novinkách na našem webu a nebo prostřednictvím Fan Page na Facebooku či na Twitteru. Nechci předbíhat, ale myslím, že obě klání budou napínavá a hodně zajímavá. Těšte se!

soutěž iPhone fotografie

WORKSHOPY A iCON PRAGUE

Ano, i letos pro vás chystáme několik workshopů, z nichž ten první pod klasicky známým názvem iPhone fotografie (iPhone Art) a sociální sítě se uskuteční v únoru. Zázemím pro naše kurzy o iPhone a mobilní fotografii bude i nadále úžasný showroom společnosti MEGAPIXEL, s níž jsme uzavřeli partnerství a začali úzce spolupracovat. Aktuálně máme potvrzených 10 zájemců o únorový kurz, takže pokud by se někdo z vás chtěl přidat, neváhejte, pár volných míst ještě zbývá. Přihlásit se můžete přes náš kontaktní formulář ZDE.

Zároveň připravujeme WORKSHOP SPECIÁL s poněkud “lechtivým” názvem: iPhone fotografie a ženský AKT, na němž budeme účastníkům prezentovat možnosti iPhone fotografie při focení modelky pomocí vybraných fotoaplikací, ale i některé postupy při svícení v ateliéru. Termín vyhlásíme již brzy, takže pokud vás téma zajímá, neváhejte mi poslat svoji předběžnou přihlášku na email: workshop@iphonefoto.cz.

iCON Prague 2014

Aby toho nebylo málo, vezměte si své kalendáře a poznamenejte do nich datum 22.-23.března. Právě v tyto dny se totiž koná letošní ročník iCON Prague 2014, festival pro všechny příznivce značky Apple a technologií. Mám radost, že magazín iPhonefoto.cz se podruhé stane nejen mediálním partnerem, ale zároveň dostane v rámci dvoudenního setkání prostor významně prezentovat právě žánr iPhone fotografie. O přesném programu a novinkách vás budeme průběžně informovat.

Díky za vaši přízeň, za váš čas, a za to, že o nás alespoň občas řeknete svým známým a přátelům, pro něž by se iPhone a mobilní fotografie mohla stát zábavou a inspirací.  A okouzlit je, jako třeba vás nebo nás.

Hodně zdraví, inspirace, klidu a vydařených nejen iPhone fotografií v roce 2014 přeje redakce.