Pište a malujte do fotek, iOS 10 nabízí nové hrátky

Photos

Aplikace Fotky se vyvíjí každou novou verzí iOS. V desáté verzi systému dovoluje psát a malovat přímo do fotek. Jak volbu aktivovat a co umožňuje?

Do každé fotografie v aplikaci Fotky můžete teď v iOS 10 malovat nebo psát. Ne každý tuto možnost využije, ale pro přidání rychlého popisku nebo jednoduchého obrázku do fotografie slouží skvěle.

Volbu vyvoláte tím, že vyberete fotografii, kterou chcete upravit a v dolním pásu ikon zvolíte druhou zprava. Symbolizuje možnosti úprav, proto je znázorněna třemi táhly. Poté se dostanete do režimu úprav a zvolíte další ikonu, tentokrát kolečko se třemi tečkami uprostřed. Stačí už jen vybrat volbu Markup. Pokud byste měli v zařízení nainstalovanou další aplikaci, která dovoluje editaci fotografií, objeví se tam i její ikona.

V Markup editoru už si jen hrajete. Přidáte text a zvolíte jeho barvu i velikost. Nakreslíte nějakou malůvku, nastavíte si barvu a sílu štětce. Zajímavou volbou je i lupa, která zvětší danou část na fotografii.

Dávejte ale pozor při ukládání upravených fotografií. Systém totiž přepíše vaší úpravou původní fotografii. Proto doporučuji si nejdříve před upravou fotku duplikovat a upravovat její kopii.

Štítky
, ,