Microsoft představil novou fotografickou aplikaci pro iOS – Microsoft Pix

Tento technologický gigant se nezaměřuje jen na operační systémy a kancelářské balíky. Nyní do obchodu App Store uvedl čistě fotografickou aplikaci, která pracuje chytře. Seznamte se s Microsoft Pix.

 

Aplikace Microsoft Pix nemá žádné pokročilé možnosti nastavení snímání scény, i tak ale dosahuje velice kvalitních výsledků díky chytrému algoritmu uvnitř titulu. Automaticky po pořízení fotografie ji totiž upraví. Následně vám předloží dvě varianty – původní a upravenou. Výběr té lepší je už na vás. Vězte ale, že ta upravená bude v drtivé většině lepší.

 

Nulové nastavení, ale maximální výsledek

Aplikace automaticky rozeznává tváře, a proto dokáže portrétové fotografie udělat ještě lepší, díky tomu, že ví, kde světlo ubrat a kde naopak přidat. Nemusíte tak už nikdy (konečně) použít integrovaný blesk ve vašich telefonech. Pěkně je to vidět na snímcích níže. První je zdrojová fotografie pořízená aplikací Fotoaparát, druhá je pak ta po úpravě aplikací Microsoft Pix.

fotografie

fotografie

Aplikace umí pořizovat i Live Photos (živé fotografie). To však titul dělá zcela automaticky, bez nutnosti jakéhokoli nastavování. Tato možnost jde ale i vypnout. Jakmile je na scéně nějaký pohyb, aplikace usoudí, že by bylo vhodné Live Photos pořídit. Díky algoritmu bude také takový snímek vypadat o poznání lépe, jak ten z nativní aplikace Fotoaparát v iOS.

Po pořízení fotografie máte ještě možnost ji sami upravit. Přítomen je však jen ořez a aplikování několika filtrů. Microsoft Pix zvládá natáčet i videosekvence.

[appstore id=“1127910488″ store=“CZ“ style=“infobox“]

Zdroj: Microsoft.com