iPhone Xs jako profesionální fotoaparát? Ano, alespoň to říká nové video

Nové video zabývající se otázkou, zda lze použít iPhone Xs jako profesionální fotoaparát, patří do série Shot on iPhone. A je celé natočené na výšku.

Novinka nevyniká jen stylem pořízení, ale i obsahem, který sděluje. Toto tříminutové video, které je kompletně natočené „na stojáka“, vypráví o užití telefonu iPhone Xs profesionálním fotografem Christopherem Andersonem. Ten v něm nevychvaluje jen zařízení, jako takové, ale i operační systém iOS 12 a jeho funkce.

Ola Cubana – podívejte se na nejnovější film ze série Shot on iPhone

Zvláštní formát Apple zvolil nejspíše proto, že doufá, že se na video budete dívat přímo ve svém telefonu. Obsah je pak jasný. I když je svět profesionálních fotografů stále rozdělen na dva tábory – ty, kteří se adaptovali a ty, kteří mobilní telefony odmítají za každou cenu, jedná se o velice schopné zařízení. Když k tomu projevíte míru kreativity a invence, jsou pak výsledné snímky opravdu neuvěřitelné. Přitom vám k tomu stačí použít PET lahev, klíče, nebo smotaný drát.

Naučte se používat režim Portrét. Apple vydává další návody (a reklamu)

Počítejte s tím, že po shlédnutí videa půjdete hledat různé rekvizity a vydáte se fotografovat poutavé portréty. Video je totiž opravdu inspirující. Chcete-li o práci Christophera Andersona vědět více, můžete si zamluvit příslušný termín, kdy bude v rámci programu Today at Apple hovořit o svém fotografování s iPhonem v kamenných prodejnách Apple Store. Učiníte tak pod odkazem zde. Pokud se ale zrovna nenacházíte, nebo nebudete nacházet, v USA, máte smůlu.