Naučte se používat režim Portrét. Apple vydává další návody (a reklamu)

To, že Apple tlačí do uživatelů iPhonů jejich režim Portrét, není žádnou novinkou. Tou jsou ale nová výuková videa a jedna, zase poměrně vtipná, reklama.

V minulých dnech nahrál Apple na svůj YouTube kanál nová výuková videa, která vám krok za krokem ukážou, jak plně ovládnout některou funkci vašeho iPhonu. První vás naučí vyhledávat ve vašich fotkách a to napříč celou galerií. Druhé naopak vysvětlí, jak změnit titulní fotografii pořízené Live fotky.

Další dvě už ukazují režim Portrét a to, co dokáže. Předně je vysvětleno, jak s ním vůbec fotografovat, poté jsou ukázány jeho možnosti různého nasvícení.

Další vám poví, jak vyvažovat expozici, či jak si zapnout a správně používat mřížku. Lidské oko totiž vnímá svět rozdělený do třetin, takže se jedná o zcela zásadní krok – nemáte-li mřížku v rozhraní fotoaparátu zapnutou, určitě tak učiňte.

Poslední dvě nově uveřejněná videa vám pak poví, jak střihat video, či jak pořídit časosběrný záznam.

 

Režim Portrét a Alejandro

S výukovými videi vydala americká společnost i nový televizní spot, který se také zaobírá problematikou portrétů. Jedná se už o třetí reklamu uveřejněnou v relativně krátkém čase po sobě. Ta minulá byla značně kontroverzní, protože Apple udělal ze slova bokeh sloveso, a rozostřoval v ní děti v pozadí portrétované osoby.

Jak na hloubku ostrosti v iPhonu? Apple vám to poví v nové reklamě (AKTUALIZOVÁNO)

Ta aktuální je sice podobná, stejně vtipná, jen už poněkud usedlejší. Muž v ní jednoduchým krokem rozostří hezouna přítomného na partnerčině fotografii. Video najdete hned v úvodu článku.

Zdroj: 9to5mac.com