IPPAWARDS 2017 oznámily vítěze. Podívejte se na ty nejlepší iPhone fotografie uplynulého roku

ceny

iPhone Photography Awards Showcase, zkráceně IPPAWARDS, nás od svého prvního ročníku rok co rok informují o nejlepších fotografiích pořízených iPhonem. Nyní na svých stránkách zveřejnili ty nejlepší iPhone fotografie pro rok 2017. Jedná se již o desátý ročník soutěže.

Z každé soutěžní kategorie, kterých bylo 19 (The America I Know, abstrakce, architektura, cestování, děti, novinky, krajina, Lifestyle, portrét, příroda, ostatní, západ slunce, zvířata, život atd.) vzešel jeden vítěz. Vyjma nich však byli vybráni ještě další, kteří získali hlavní ceny. Kromě tří prvních míst byl totiž zvolen ještě držitel tzv. Grand Prize.

 

4 vítězové, tisíce fotografií

Komise vybírala z tisíců fotografií od obyvatel 140 zemí světa. Hlavní cena putuje za fotožurnalistou Sebastianem Tomadou do New Yorku za jeho snímek pořízený iPhonem 6s, jenž je nazvaný Children of Qayyarah. Ten byl vyfocen po útoku islámského státu na ropné plošiny v tomto iráckém městě.

ceny

 

První místo získal univerzitní učitel Brendan O Se působící v irském Corku. Jeho snímek, rovněž zachycený iPhonem 6s, je nazvaný Dock Worker a zachycuje ušpiněné ruce pracovníka jakartského doku, který si dává krátkou pauzu.

ceny

 

Druhé místo patří Yeow-Kwangu Yeovi za jeho snímek pojmenovaný The Performer. Yeo v něm za pomoci iPhonu 6 Plus zachytil herce tradiční čínské opery, který čeká na svůj part.

ceny

 

Třetí místo pak náleží Kuanglongu Zhangovi, který jej obdržel za fotografii pořízenou v městském paláci Udajpuru, proto se také jmenuje The City Palace. Fotografii zachytil na jeho iPhone 7.

ceny

 

Na vítězné fotografie z jednotlivých kategorií se můžete podívat na stránkách IPPAWARDS.com, kde naleznete i krátké bio o jejich autorech.

Zdroj: ippawards.com

 

Tags from the story
, ,