Jak na 4K videa v iPhone 6s a 6s Plus

Fotoaparát v nových iPhonech má schopnost záznamu videa v ultra vysokém rozlišení 4K. Ve výchozím nastavení kamery není tato možnost povolena a v případě, že chcete natáčet videa v tomto rozlišení, budete muset toto nastavení změnit.

Důvodem vypnutí této volby ve výchozím nastavení  je pravděpodobně vysoká náročnost na úložný prostor. Ve výchozím nastavení je iPhone nastaven na 1080p při 30 fps. Pro ty, kteří chtějí nahrávat videa ve vysokém rozlišení je tedy důležité, aby nejprve upravili nastavení fotoaparátu.

 

Jak povolit 4K Video záznam

Podmínkou je vlastnit nejnovější iPhone 6s, 6s Plus.

1 – Jděte do Nastavení, Fotky a fotoaparát

2 – Ve spodní části v oddíle Fotoaparát klikněte na Záznam videa

3 – Zvolte 4K, 30 fps

 

IMG_1186

IMG_1185

 

Nyní, když máte nastaveno, jste připraveni nahrávat videa v ultra vysokém 4K rozlišení.

Nahrávání 4K videa

Nyní, když máme kameru nastavenu, bude jakýkoliv záznam ve výchozím nastavení zaznamenáván ve vysokém rozlišení 4K. Jako kontrolu máte v náhledu kamery umístěn znak 4K, v rohu displeje a to i při samotném záznamu.

Takto zachycená videa jsou neuvěřitelně realistická a většina současných televizorů ani není schopna zobrazit záznam v plné kvalitě.

 

IMG_1200 2

 

V případě, že budete chtít nahrávat v jiném rozlišení, nestačí kliknout na odznak 4K v náhledu kamery, podobně jak jsme zvyklí například z Live Photos, ale budete muset znovu do nastavení a změnit parametry nahrávání. Proč tedy nepoužívat vždy nastavení záznamu na 4K? Je to z důvodu vysoké náročnosti na kapacitu úložného prostoru, která je 3x náročnější v případě srovnání SD a HD nastavení a 6x náročnější v porovnání SD a 4K. Tady je jasné, že to nebude standardní volba v nastavení pro majitele iPhonů s 16GB úložištěm.

Pro ty z vás, kdo nevlastníte nejnovější iPhone, můžete nahrávat kvalitní videa ve vysokém HD rozlišení 1080p 60fps. Takto pořízená videa vypadají skvěle a pokud nemáte televizor podporující 4K rozlišení, stejně nic nepoznáte. Blízká budoucnost však patří 4K videu.

 

Zdroj: OSXDaily