Magnifi spojí iPhone i s mikroskopem

To tu ještě nebylo !!! Vývojáři  Xianne a Isaac Penny přišli s unikátním projektem speciálního adaptéru pro iPhone, díky němuž lze k telefonu připojit například mikroskopy, dalekohledy a další podobná zařízení. A pořizovat díky tomu důležité fotografie z oblasti vědy a techniky. V posledních několika týdnech se tahle dvojice ucházela o přízeň investorů na slavném webu pro startup projekty KICKSTARTER. A nyní je jasné, že úspěšně ! Příslušenství, které pojmenovali Magnifi, podpořilo už více než 200 lidí a celkově poslali tvůrcům už přes 17 tisíc dolarů. Jásat by tak měli hlavně lidé, které by zajímalo využití velmi zajímavého doplňku při práci především na vědeckých pracovištích, institutech, přírodě, školách a podobně. Zkrátka všude tam, kde lze uplatnit a využít propojení přístrojů s okulárem a iPhonu jako zařízení pro záznam rychlé fotografie. Je přitom jedno, jestli půjde o snímky hvězdné oblohy, přírodních motivů nebo roztoku kapaliny. Že se vám to moc nezdá ? Tak se podívejte na video, kterým se autoři nápadu a žadatelé o finanční investici rozhodli prezentovat.

Magnifi se skládá z dvoudílné konstrukce. Propojení mezi okulárem a adaptérem zajišťuje speciálně vyvinutý bajonet s možností uzamčení ve směru hodinových ručiček. Základním materiálem je nerezová ocel a plast. Koncept autoři od základu navrhovali tak, aby se příslušenství ve spojení s iPhonem dalo použít na téměř veškerá vyráběná zařízení s okulárem. Už nyní pochopitelně počítají i s příchodem další, nové verze iPhone s pořadovým číslem 5.No, skoro až lituji, že se na tohle zajímavé příslušenství nemůžu podívat osobně, případně ho rovnou vyzkoušet. Třeba ve spojení s hvězdářským dalekohledem ? To musí být paráda !!! Jen si představte, kde všude by se tahle věcička dala využít ? Astronomie, kriminalistika, lékařství, biologie, chemie….Uf…Je toho spousta !!! Ukotvíte iPhone s adaptérem na mikroskop, cvak, cvak….a vruuuum… Za vaším kolegou vědcem na druhém konci světa letí váš snímek, který mu může usnadnit práci někde v terénu. A takových situací by člověk mohl popsat stovky. Je to prostě úžasné ! Držím téhle dvojici palce !!!

P.S. Pokud se chcete dozvědět více o projektu MAGNIFI, případně podpořit práci obou vývojářů, doporučuji se podívat přímo na jejich profil na webu Kickstarter TADY. Je tam spousta užitečných informací !!!

Podívejte se na několik promo fotografií k zařízení Magnifi: