PhotoCircle app – sdílej s přáteli

Pojem “sdílení pomocí kruhů” patrně většině z nás připomene Google +. V případě nové fotoaplikace PhotoCircle ale získává další, nový rozměr. Umožňuje totiž vám a vašim přátelům, rodině, zkrátka vámi zvolené skupině, sdílet “intimně” vaše fotografie. Je přitom jedno, jestli se jedná o snímky z právě probíhající akce  (festivalu, závodu a podobně) nebo jestli jsou to fotografie na předem zvolená témata: Rodina, umění, aplikace Hipstamatic, černobílé fotky). A co víc, takhle aplikace se pokouší zbourat zeď a zmírnit nekonečně dlouhou “válku” mezi uživateli operačních systémů iOS od Apple nebo Android od Google.  Každý si totiž může stáhnout tu “svoji” verzi a zároveň se tak propojit s ostatními členy, aniž by se někdo musel ocitnout “mimo hru”.

A jak to celé funguje ? Jednoduše a snadno. Po stažení app PhotoCircle provedete přihlášení prostřednictvím Facebooku. Pokud jste jeho odpůrci, prosím, provedete snadnou registraci mimo tuto sociální síť. A pak už to frčí. V několika krocích si navolíte svá témata (kruhy), ve kterých chcete společně s přáteli sdílet fotky. Můžete jich vytvořit neomezené množství. A jak probíhá samotné propojení s ostatními ? Opět hladce.

Pomocí číselného kódu, který odešlete vy svým spolutvůrcům nebo kdokoliv jiný z nich naopak vám. Stvoříte tak úzkou skupinu lidí, s nimiž máte stejný zájem a hodláte sdílet “intimně” bez velkého publika to, co se vám líbí. A pochopitelně jednotlivé fotografie mezi sebou komentovat a hodnotit. Pokud se přeci jenom rozhodnete některé obrázky ukázat veřejně, není problém je sdílet přes Facebook, Twitter, jako webový odkaz, případně emailem. Nic to nezmění na tom, že do “vaší uzavřené společnosti” zvenku nikdo nevstoupí, pokud nebude mít kód. Pouze uvidí jeden konkrétní snímek, který vypustíte do světa. Tak co říkáte ? Má takové uzavřené sdílení smysl ? Umím si představit, že by to mohla být celkem fajn zábava pro vytváření fotopříběhů právě z akcí. A skoro bych se vsadil, že časem přidají autoři aplikace ještě další, drobné funkce, aby jste se v úzkém kruhu svých přátel cítili co nejlépe:-)

O aplikace PhotoCircle pro konkurenční Android se dozvíte více na webu vývojářů ZDE.  Pro iPhone je ke stažení ZDARMA. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/photocircle/id517539894?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]